4 patarimai kaip sukurti šeimos laisvalaikio erdvę

laisvalaikio erdvė

Kaip susikurti jaukią laisvalaikio erdvę?

Jauki laisvalaikio erdvė – vienas iš svarbių gyvenamosios erdvės elementų. Čia galima įgyvendinti paprastas, bet labai mielas svajones, atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir gerai pailsėti. Jeigu šioje erdvėje bus erzinančių detalių ar trūks patogumo, kažin ar galėsite atsipalaiduoti. Taigi, šeimos laisvalaikio erdvė ne mažiau svarbi nei virtuvė ar svetainė.

4 svarbūs dalykai, kuriuos reikėtų apgalvoti prieš rengiant šeimai poilsio zoną

 • Pirma, poilsiui ir jėgų atgavimui rekomenduojamas grynas oras. Todėl planuokite vietą kieme ar sode. Jei gyvenate bute, tuomet galite rinktis balkoną.
 • Antra, įvertinkite laisvalaikiui skirtą vietą. Galbūt reikės įrengti pievelę, aikštelę ar terasą.
 • Trečia, apskaičiuokite poilsio vietos plotą. Nuo esamos erdvės dydžio priklausys kiek galėsite įsigyti lauko baldų ir laisvalaikio inventoriaus. Pavyzdžiui, balkone tiks minimalistiniai lauko baldai. Galbūt tilps tik pakabinamos supynės ar porą kėdžių su staliuku, o gal tik sporto inventorius. Todėl įvertinkite savo poreikius.
 • Ketvirta, nepamirškite vaikų ir pagalvokite kaip galėtumėte juos nudžiuginti. Pavyzdžiui, galite įrengti žaidimų aikštelę, pritaikytą jūsų vaikų poreikiams. Mažiausieji mėgsta žaisti su smėliu, suptis, čiuožinėti nuo žemų čiuožyklų. Priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams patinka laipioti, išbandyti savo jėgas ir vikrumą, šokinėti ant batuto, leistis nuo aukštesnių čiuožyklų, bėgioti, išbandyti kažką neįprasto. Dėl to patariama laikytis saugumo taisyklių: batutai turi būti su apsaugomis, žaidimų aikštelės pagrindas – pieva arba speciali, guminė danga. Negalima palikti jokių aštrių kampų ar atsikišusių detalių, už kurių bus tikimybė užkliūti. Todėl aikštelę reikėtų rengti atokiau nuo krūmų ir medžių. Nepamirškite ir saugaus aikštelės apšvietimo.  

Jeigu jau turite laisvalaikio erdvę, bet norėtumėte ją labiau pritaikyti šeimos reikmėms, tuomet rekomenduojame užsukti į Senukai.lt elektroninę parduotuvę ir pasižvalgyti po gausų asortimentą. Galbūt rasite tai, apie ką net nepagalvojote.

Gamybos pramonei sparčiais žingsniais žengiant pirmyn, sukuriama vis daugiau inovatyvių ir žmogui naudingų dalykų: komfortiškų ir prabangių terasos baldų, patogių lauko sūpynių, funkcionalių turistinių stalų ir t.t. Visi šiuolaikiniai lauko baldai pritaikyti gamtos sąlygoms ir žmogaus patogumui. Kai kurie baldai net stebina netikėtais sprendimais ar originalia išvaizda.

Patarimai kuriantiems laisvalaikio erdvę terasoje

Jeigu norite, kad terasoje būtų patogu kaip ir namuose, vertėtų;

 • įrengti kokybiškas terasos grindis, išlaikančias didelį svorį. Tarp lentelių neturėtų likti tarpų, į kuriuos lįstų baldų kojelės ar batų kulniukai;
 • montuoti stogą arba pastatyti pavėsinę, ar skėtį, kad lietus ir kaitrūs saulės spinduliai negadintų baldų. O per lietų galėtumėte jaukiai susisukus į pledą gurkšnoti karštą gėrimą. Juk būtų gera, tiesa?
 • apsisaugoti nuo skersvėjų. Jeigu erdvėje prie namo dažnai pučia vėjai, pasvarstykite apie sienelę. Ją galėtumėte pritaikyti gėlių auginimui, tuomet ne tik saugotų nuo vėsumos, bet ir viliotų akis savo grožiu;
 • suplanuoti tinkamą apšvietimą, kad sutemus galėtumėte su vaikais skaityti knygeles ar su artimaisiais ilgiau pavakaroti.     

Pavartykite su šeimos nariais žurnalus, pasidomėkite naujomis laisvalaikio erdvių idėjomis. Galbūt kils noras terasoje susikurti atskirą, privačią erdvę sportui, vaikų žaidimams, meditacijai ar deginimuisi. Tuomet apgalvokite, kaip galėtumėte atitverti šią vietą. Visuomet derinkite patogumą su grožiu. Juk laisvalaikio erdvė skirta pasimėgavimui ir atsipalaidavimui.

Pagrindinis terasos akcentas – lauko baldai. Todėl, pagal finansines galimybes, rinkitės jums patį mieliausią ir praktiškiausią variantą. Jei norite sutaupyti, planuokite pirkinius iš anksto ir laukite akcijų ar sezono išpardavimo. Už sutaupytą sumą galėsite įsigyti papildomų dalykų: lauko dekorui skirtų elementų, lauko žaislų vaikams, sūpynių ar kitų reikalingų daiktų.   

Supamieji krėslai ir sūpynės – ne tik vaikų, bet ir suaugusių džiaugsmas. Krėslus su pagalvėlėmis reikėtų saugoti nuo intensyvaus lietaus ir laikyti po stogu. Sūpynės įprastai gaminamos su stogeliais, kad būtų apsaugota minkšta dalis. Tad jas galite statyti tiek atviroje erdvėje, tiek pastogėje. Žinoma, papildoma apsauga niekada nepakenks, be to, lyjant jums patiems bus jaukiau po didesniu stogu.

Kaip susikurti laisvalaikio erdvę sode?

Sode galima:

 • įsirengti aktyvaus laisvalaikio vietą, kurioje su šeima galėsite bėgioti, spardyti kamuolį, šokinėti ant batuto ir t.t. Todėl reikėtų pagalvoti apie pievos kokybę – ar ji pritaikyta tam, ar ne ir paieškoti sprendimų. Galbūt pasėti tinkamą žolę;
 • statyti lauko baldus tiesiai ant pievos, arba suformuoti grindinį, pavyzdžiui, iškloti plytelėmis. Kietas grindinys patogesnis, nes baldai stabiliau stovės ir nebus trypiama žolytė bei batai neaplips žemėmis;
 • įsirengti medinę pavėsinę arba sumontuoti pastatomą ir po ja statyti baldus;
 • suformuoti uždarą erdvę, kurioje jaukiai galėtumėte įsitaisyti ant gulto ir nesidrovėti smalsių kaimynų žvilgsnių. Tam puikiai pasitarnaus gyvatvorės ar specialios sienelės, apželdintos vijokliais.

Kurdami šeimai laisvalaikio erdvę sode neribokite savo fantazijos ir pasinaudokite jums reikiamais patogumais. Jei po medžiu nuspręsite pasikabinti hamaką, pasistatykite ir staliuką, kurį bet kada lengvai nusinešite į kitą vietą. Taip kurdami erdvę pagalvokite apie detales ir komfortą.

Jeigu terasoje susirenka visa šeima ir kažkam trūksta tylos, atokioje sodo vietoje įsirenkite atskirą, jaukią erdvę. Galite turėti sulankstomus lauko baldus, kuriuos prireikus pasistatysite, kur norėsite ir keisite poilsio vietą pagal poreikį. Tad viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių.

Rekomenduojame atsižvelgti į vaikų poreikius. Pasitarkite, kaip jie įsivaizduoja laisvalaikio erdvę. Galbūt norės ne tik sūpynių, bet ir lipynių, lauko namelių bei kitų aktyviam laisvalaikiui skirtų priemonių. Juk kiekvienas jaukumą suprantame šiek tiek skirtingai.

Kaip išnaudoti balkoną?

Ką galėsite pastatyti balkone, lems vietos išmatavimai. Su šeima aptarkite visų poreikius ir ieškokite bendro sprendimo. Dažniausiai balkone statomas stalas ir pora kėdžių. Jeigu mėgstate sportuoti, verčiau statykite sportui skirtą įrenginį. Jei dievinate ramų pasisėdėjimą vienumoje, rinkitės patogų krėslą. Vertėtų palikti erdvės ir vaikams, kad turėtų kur žaisti. Taip pat nepamirškite bent minimalios žalumos šiltojo sezono metu. 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai