Mėgstantiems vandens pramogas – 5 patarimai kaip įsirengti lauko baseiną

lauko baseinas

Karštos vasaros dienos vilioja pasinerti į vėsų gaivinantį vandenį. Ypatingai šiomis pramogomis žavisi vaikai. Tačiau ne visiems patinka ilgos ir varginančios kelionės iki vandens telkinių bei ten susirinkusios triukšmingos kompanijos. Tad nenuostabu, jog nuosavą namą, kaimo sodybą ar sodą turinčias šeimas aplanko mintis kieme įsirengti lauko baseiną.

Jei ir jums nesvetimos tokios mintys, naudingų pasiūlymų ieškokite Senukai.lt internetinėje parduotuvėje. Čia siūlomi lauko baseinai pačios aukščiausios kokybės, patikimi ir saugūs. Kartu rasite ir įvairių baseinams skirtų priežiūros priemonių, kurios jūsų šeimai užtikrins linksmas maudynes švariame ir kokybiškame vandenyje.

Kokį lauko baseiną geriausia rinktis?

Jeigu neketinate profesionaliai sportuoti ir norite tik vasaros malonumams skirto baseino, rinkitės pripučiamą arba karkasinį.

Pripučiami baseinai – tai puikus pasirinkimas savo pirmojo baseino ieškančioms šeimoms, nes juos labai paprasta pastatyti ir prižiūrėti. Šiuos baseinus ypatingai mėgsta vaikai, nes jie paprastai būna ryškiaspalviai bei papildyti įvairiais smagiais priedais. Tad savo atžaloms rinkdamiesi pripučiamą lauko baseiną tikrai neprašausite pro šalį.

Pripučiamas baseinas – tai paprasčiausias ir pigiausias būdas lauke įsirengti nuosavą baseiną, nes jam nereikia specialiai paruošti žemės paviršiaus ant, kurio stovės. Dar vienas didelis privalumas, jog vasarai pasibaigus, pripučiamą baseiną išvalysite, išleisite orą ir padėsite saugoti į sausą vietą. Užteks ir palėpės ar sandėliuko, svarbu tik, kad pelės nepasiektų, nes kitąmet „džiaugsitės“ ne gaiviu vandeniu, o kiauru kaip rėtis gumos gabalu.

Karkasiniai lauko baseinai gaminami iš plastiko ir metalo konstrukcijos. Tokio baseino hidroizoliaciją užtikrina gamykloje sutvirtinta PVC danga, kuri gali būti skirtingų spalvų. Asortimente rasite gerai žinomų ir mažiau girdėtų prekės ženklų karkasinių baseinų. Visi jie lengvai surenkami, pasižymi kokybe ir ilgaamžiškumu.

Pripučiamų lauko baseinų privalumai

Jei maudynėmis kieme ar sode daugiausia mėgausis vaikai, baseiną mažiesiems poilsiautojams patariame rinktis ne tik pagal spalvą ar nupieštus mėgstamus personažus, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokio amžiaus vaikams jis skirtas.

Tačiau pripučiamų baseinų nereikėtų „nurašyti“ kaip skirtų tik vaikams. Prekyboje rasite ir didelių pripučiamų lauko baseinų, kuriuose mielai pasipliuškenti norės net suaugusieji. Jei į nedidelius vaikiškus baseinus telpa 200-300 l vandens, tai į suaugusiems skirtus galima supilti iki 10 000 l ar net daugiau.

Kad baseinu būtų patogiau naudotis, rinkitės tokį, kuris turi vandens nuleidimo kamštį, o dideliems baseinams svarbus greito vandens nuleidimo vožtuvas. Tokį vožtuvą galima prijungti prie sodo žarnos, todėl vandenį išpilsite atokiai nuo baseino. Galbūt tokiu būdu palaistysite daržą ar atgaivinsite vejos žolę.

Kaip išsirinkti karkasinį lauko baseiną?

Karkasinių baseinų populiarumas didėja dėl paprasto įrengimo, patvarumo ir sąlyginai nedidelės kainos, kuri svyruoja nuo 60 iki 1000 eurų. Jie gaminami iš plastiko ir metalo konstrukcijos, o izoliaciją užtikrina gamykloje sutvirtinta PVC danga, kurią galima rinktis įvairių spalvų. Taip pat gali būti sutvirtinami papildomomis atramomis, įlipimui ir išlipimui skirtais laipteliais ar kitokia baseinams skirta įranga.

Jei karkasiniu lauko baseinu norite džiaugtis ne vienerius metus, rekomenduojame rinktis rinkoje geriau žinomus prekinius ženklus, kurių gamintojai naudoja kokybiškas ir patvarias medžiagas, tad pasirinkę šiuos laiko patikrintus gaminius kokybe tikrai nenusivilsite.

Kaip prižiūrėti lauko baseiną, kad jo vanduo būtų švarus?

Jei manote, kad baseiną užtenka saugoti tik nuo išorinių nešvarumų, tokių kaip medžių lapai, įvairūs vabaliukai, bei kitos vėjo atnešamos šiukšlės, tai to tikrai nepakanka. Baseine maudantis žmonėms, o tuo labiau gyvūnams, į vandenį patenka odos, nagų, plaukų dalelių, seilių bei kitų kūno nešvarumų, kurie tarpusavyje maišosi, genda ir rūgsta. Vanduo ilgainiui tampa neskaidrus, įgauna nemalonų kvapą, jį tenka keisti, kartu išvalant visą baseino vidų.

Baseinams skirtos cheminės priemonės neleidžia daugintis į vandenį patekusiems nešvarumams. Todėl jas būtina naudoti ne tik vandens pramogų parkuose, bet ir namuose įrengtuose baseinuose. Tereikia išsirinkti tinkamiausią ir atidžiai vadovautis naudojimosi instrukcijomis.

Ar baseinui būtinas apdangalas?

Kalbant apie iš išorės patenkančius nešvarumus, nuo jų puikiausiai apsaugo lauko baseinų uždangalai. Nors daugelis mano, jog jie nėra privalomi, ne vienas baseino savininkas tikrai patvirtins, jog tai būtini priedai, atliekantys net kelias svarbias funkcijas:

  • išsaugo vandens šilumą, nes pripažinkite, jog atvirame baseine vanduo atvėsta daug greičiau ir po nakties tenka gerokai palaukti kol jis vėl įšyla. Tad tikrai naudinga išlaikyti optimalią vandens temperatūrą ir nelaukti kol jį sušildys į dangų užkopusi saulė;
  • ne mažiau reikšminga uždangalo funkcija – apsauga nuo šiukšlių, todėl kai niekas baseine nesimaudo, jį geriau laikyti uždengtą;
  • na, o trečioji funkcija svarbi mažus vaikus auginančioms šeimoms, nes uždangalas gali apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų jei vaikas netyčia liktų vienas šalia baseino.

Senukai.lt internetinėje parduotuvėje galite įsigyti ir kitų baseinų priežiūrai reikalingų priedų, kurie užtikrins saugias, sveikas ir karštą vasaros dieną atgaivinančias maudynes. Lauko baseinų bei jų priedų pasirinkimas tikrai platus, tad nieko nuostabaus, jog dažnam net galva susisuka nuo gausios pasiūlos. Todėl prieš keliaujant savo šeimai pirkti naujo baseino, reikėtų nepamiršti atlikti namų darbų ir susirašyti jums svarbias detales, o tada jau ieškoti paties tinkamiausio sprendimo. 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai