Avalynė vaikui: kodėl svarbu teisingai pasirinkti?

Avalynė vaikui

Apie vaikų augimo tempus tėvams daug pasakoti nereikia – kiekvienas, turintis vaikų, puikiai žino, kaip dažnai reikia naujų drabužių ir batų. O štai pastarieji neretai tampa tikru galvos skausmu, mat išsirinkti tinkamiausius tokioje gausoje yra sudėtinga. Kuo vadovautis: kaina, dizainu, medžiagomis ar kitais aspektais? Šiame straipsnyje pateiksime vertingos informacijos tėvams, kaip rinktis batus vaikui, ir atsakysime į klausimą, kodėl taip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę.

Kodėl avalynę vaikui reikia rinktis atsakingai?

Ar žinote, kad netinkamai parinkta avalynė ne tik deformuos vaiko pėdas, neigiamai veiks eiseną, bet ir darys žalą vaiko laikysenai? Todėl siekiant vaiko komforto, sveiko ir taisyklingo pėdų formavimosi, laisvų bei patogių judesių ir puikios savijautos, labai svarbu avalynę rinktis skrupulingai, atsižvelgiant į esminius aspektus.

Į ką atsižvelgti perkant vaikui batus?

Pirmiausia, svarbu paminėti dažnai vyraujančią klaidą – avalynė renkama dizainą laikant prioritetiniu kriterijumi. Žinoma, sutinkame, kad dailios, spalvingos, stilingos avalynės vaikams ir paaugliams pasiūla rinkoje labai didelė, tačiau dizainas turėtų būti papildomas atrankos kriterijus. O svarbiausi – dydis, patogumas ir medžiagos.

Vyrauja tendencija pirkti batus vaikui tikintis, kad pastarieji bus geri kelis sezonus. Tokiu atveju batai perkami gerokai didesni. Tačiau tinkamas dydis yra labai svarbus – naujieji batai neturėtų nei spausti, nei būti per dideli. Idealu, jei tarp pirštų ir batų priekio bus 1–1,5 cm tarpas (patogus būdas patikrinti – vaikui matuojantis batukus Jūsų nykštys turėtų tilpti tarp vaiko kulno ir bato kulno). Tiek per dideli, tiek per maži batai deformuoja vaiko pėdą ir neigiamai veikia laikyseną. O ką jau kalbėti apie diskomfortą, kurį sudaro pėdai per maža avalynė.

Patogumo kriterijus taip pat vienas reikšmingiausių. Batai vaikui turi būti patogūs, jie idealiai turėtų derėti konkretaus vaiko pėdai. Štai kodėl nerekomenduojama nešioti kažkieno kito anksčiau nešiotų batukų, nes jie jau prisitaikę prie kitos pėdos. Perkant batus vaikas turi juos matuotis – avalynė turi būti patogi vaikui.

Dar vienas esminis kriterijus – medžiagos, iš kurių batai pagaminti. Prioritetą teikite natūralumui, t. y. medžiagoms, leisiančioms vaiko pėdoms laisvai kvėpuoti. Tai užtikrins maksimalų komfortą.

Kada reikalinga ortopedinė avalynė?

Komfortiška ir vaiko pėdas puoselėjanti, sauganti bei prie teisingo jų formavimosi prisidedanti ortopedinė avalynė naudinga visiems vaikams. Tokie batai bus su tvirtu užkulniu, stabilizuojančiu čiurną, taip pat turės plačią nosį, nevaržančią kojų pirštų ir visos pėdos judesių, bei lankstų padą, efektyviai prisidedantį prie žingsnio lengvumo ir kokybiško atsispyrimo priekine pėdos dalimi.

Tuo atveju, jei vaikui nustatytos pėdos, kojų deformacijos, netaisyklinga eisena, laikysena, tikslinga įsigyti ne tik ortopedinius batukus, bet ir specialius ortopedinius vidpadžius, formuojančius pėdų skliautus, paskirstančius pėdoms tenkančias apkrovas.

Tinkama, kokybiška avalynė užtikrins vaikui komfortą kiekvieną dieną bei svariai prisidės prie pėdų sveikatos, tinkamo jų formavimosi ir dailios, taisyklingos eisenos bei laikysenos.

Ortopedinės vaikiškos avalynės pasiūlymų galite rasti čia: https://www.pesplanus.lt/ortopedine-avalyne/ortopediniai-batai-vaikams

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai