Idėja šeimos laisvalaikiui internete – virtualus prekybos centras su beveik 1000 e. parduotuvių

Karantino pasekmių gniaužtuose atsidūrusiam Lietuvos verslui padėti skirta iniciatyva vos per keletą savaičių išaugo į didelį virtualų prekybos centrą. Verslumo skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ inicijuotas projektas „Internete karantino nėra“ vienoje vietoje subūrė jau apie 1000 elektroninių parduotuvių.


Nemaža dalis jų savininkų dar prieš keletą savaičių prekiavo fizinėse parduotuvėse, tačiau, dėl COVID-19 protrūkio Lietuvoje paskelbus karantiną, buvo priversti patalpas uždaryti. Siekiant padėti ant išlikimo slenksčio atsidūrusiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, vos per vieną savaitgalį „Verslios Lietuvos“ internetinėje svetainėje buvo sukurtas specialus polapis www.internetekarantinonera.lt , kuriame galima ne tik rasti paprastas ir aiškias instrukcijas, kaip verslą perkelti į elektroninę erdvę, bet ir patogų sąrašą parduotuvių, kurios prekiauja internetu.

Virtualus prekybos centras – visiems šeimų poreikiams

Šeimos stalui

Projekto suburtų parduotuvių asortimentas tapo toks platus, kad primena didžiųjų fizinių prekybos centrų pasiūlą. Jau vien maisto ir gėrimų kategorijoje galima rasti nuo skirtingų mėsos, žuvies ir duonos gaminių iki kavos, arbatos, konditerijos, įvairiausių prieskonių, aliejų ir pagardų, o taip pat ir populiarių ekologiškų prekių.

Šeimos namams

Panorus ne tik skaniai pavalgyti, bet ir atsinaujinti būstą, čia taip pat galima rasti platų baldų, buitinės technikos, elektronikos, remonto ir net santechnikos prekių asortimentą.

Šeimos laisvalaikiui

Daug laiko praleidžiantiems namuose ir nuobodžiaujantiems net kelios dešimtys įvairių parduotuvėlių siūlo prekes laisvalaikiui: sporto įrangą norintiems išlikti aktyviais neišeinant iš namų, stalo žaidimus, knygas ir net įvairius mokymus internetu – nuo užsienio kalbų iki fotografijos. O tie, kurie šiuo metu džiaugiasi turintys sodą, gali rinktis iš įvairiausių prekių laisvalaikiui lauke ir sodo ar daržo puoselėjimui.

Šeimos spintai

Virtualiame prekybos centre netrūksta ir aprangos, avalynės, bei aksesuarų pasirinkimo. Nuo patogių laisvalaikio rūbų ir batų ar net lietpalčių – atokiems pasivaikščiojimams bet kokiu oru – iki puošniausių suknelių, rankų darbo papuošalų ir karnavalinių kostiumų dienoms namuose su vaikais praskaidrinti.

Šeimos mažiesiems

Vienoje vietoje susibūrę verslai skatina pasirūpinti kiekvienu šeimos nariu – vaikams užimti siūlomi ne tik žaidimai ar žaislai, bet ir įvairios edukacinės priemonės ar specialūs lavinamieji žaislai, kurie ne tik prikaustys mažųjų dėmesį, suteikdami minutę poilsio tėvams, bet ir mokys juos savarankiškumo bei kitų svarbių įgūdžių.

Mamai ir tėčiui

Užėmus vaikus, tėveliai galės šiek tiek atsipūsti ir skirti laiko sau: mamos rinktis iš plataus grožio prekių asortimento, kuriame – įvairiausia kosmetika, odos, plaukų ir nagų priežiūros priemonės, o tėčiai galės atsikvėpti pasinerdami į automobilių prekių įvairovę ar įsigyti žūklės priemonių artėjančiam sezonui.

Šiuo metu jau veikiančių elektroninių parduotuvių sąrašas suskirstytas net į 15 kategorijų, kurios nuolat pildosi, tad kiekvienas šeimos narys gali rasti tai, ko jam labiausiai reikia. Dauguma šių elektroninių parduotuvių savo veiklą vykdo iš Lietuvos didmiesčių, tačiau didžioji dalis jų prekes pristato visoje šalyje arba teikia paslaugas nuotoliniu būdu.

Kuriama mobilioji programėlė

„Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento direktorės Ingos Juozapavičienės teigimu, greitai augantis parduotuvių skaičius rodo, kad verslas sparčiai adaptuojasi prie pasikeitusios situacijos ir naujų vartotojų įpročių, ieškančių saugaus bendravimo su pardavėjais. Todėl agentūra užmezgė bendradarbiavimą su kūrybinių dirbtuvių (ang. hackathon) „Hack the crisis“ komanda „Pard.app“, kuri šiuo metu jau baigia kurti specialios elektroninės prekyvietės platformą pirkėjams ir mobiliąją programėlę pardavėjams.

„Joje visi verslai bus kviečiami nemokamai sukurti savo prekybos vietas, patalpinti savo produktus ir prekiauti vienoje virtualioje erdvėje, kurioje bus lengviau surandami pirkėjų“, – pažymi I. Juozapavičienė.

Anot jos, visuotinė mobilizacija ir tarpusavio pagalba sudėtingu šalies ekonomikai metu – itin svarbi. Todėl karantino metu ypač džiugina aktyvus visuomenės įsitraukimas į kiekvieną pilietišką akciją: dalinantis informacija
apie projektus su tais, kuriems ji gali padėti atsistoti ant kojų, perkant lietuvišką smulkiojo ir vidutinio verslo produkciją, kitais būdais ištiesiant pagalbos ranką vieni kitiems.

Skatina ir toliau nepasiduoti

Šiam projektui „Versli Lietuva“ taip pat subūrė dešimtis mentorių, savo srities ekspertų, neatlygintinai padedančių norintiesiems perkelti savo verslą į internetą arba jau turintiems elektronines parduotuves ir norintiems jas tobulinti, pritraukti daugiau vartotojų.

„Iniciatyva „Internete karantino nėra“ jau subūrė apie 1000 elektroninių parduotuvių, apie 100 smulkaus ir vidutinio verslo atstovams pagelbėti pasirengusių mentorių ir šie skaičiai nuolat auga. Iniciatyva taip pat sulaukė palaikymo iš žinomų žmonių, kurie socialiniuose tinkluose skatina ir kitus prisidėti prie pilietiškos akcijos, perkant internete iš lietuviškų parduotuvių“, – sako I. Juozapavičienė.

Jos teigimu, daugiau nei 80 tūkst. Lietuvoje veikiančių smulkiųjų verslų priklauso nuo savo sukurtų produktų ar paslaugų pardavimo, o be galimybės užsidirbti, nežinioje lieka ne tik jie, bet ir jų šeimos, dažnu atveju dirbančios tame pačiame versle. Todėl „Versli Lietuva“ ragina taip pat ir šeimų verslus prisijungti prie iniciatyvos ir perkelti savo prekybą į internetą.

„Sudėtingu laikotarpiu privalome susivienyti ir padėti vieni kitiems išlikti. Daugybė mūsų šalyje veikiančių smulkaus ir vidutinio verslo atstovų šiandien nebegali vykdyti savo veiklos fizinėse parduotuvėse, tad internetas, kuriam karantinas negalioja, jiems tampa vieninteliu išsigelbėjimu. Dar daugiau – akivaizdu, kad koronaviruso pasekmes jausime ne vieną mėnesį, todėl saugi ir bekontaktė prekyba internete ir pasibaigus karantinui išliks svarbia alternatyva“, – teigia I. Juozapavičienė.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai