Iniciatyvus jaunimas, kuriantis saugią ateitį, kovojant su COVID-19

Įsibėgėjus COVID-19 epidemijai Lietuvoje vis stipriau buvo jaučiamas apsaugos priemonių deficitas. Tai pastūmėjo šalies gyventojus imtis pilietinių iniciatyvų ir kūrybingai pažvelgti į situaciją.

Puikus tokios iniciatyvos pavyzdys yra grupelė vaikinų iš Vilniaus Robotikos mokyklos, kurie kartu su savo mokytoju, buvusiu ilgamečiu Robotikos mokyklos mokiniu, dabar VU fiziku Šarūnu Mickumi, sujungę kūrybingumą su naujosiomis technologijomis ir pasitelkę įkvėpimo iš origamio lankstymo meno, sukūrė 3D modelį apsauginiam veido skydeliui, leidžiantį iki trijų kartų sumažinti užkrato pavojų.

Kauno klinikų Inovacijų vertinimo ir diegimo tarnybos vadovas Povilas Sidaravičius kreipėsi į Robotikos mokyklą su prašymu sukurti ir pagaminti apsaugos skydelių nuo tiesioginių aerozolinių lašų, kurių pirkti tuo metu nebuvo kaip nei kur.

Praleidę bemiegę naktį savo dirbtuvėse, jie supaprastino dizainą ir sukūrė vientisą vienos medžiagos modelį iš paprastų geometrinių formų, kuris standžiai laikosi, atsitraukia nuo veido ir reguliuojasi.

Laisvai perdavę brėžinius, norinčius instruktavę bei parodę galimą kainą, Robotikos mokykla įtraukė daug vietinių gamintojų ir net didžiulį plastiko fabriką Retal Baltic. Tai leido sukurti sveiką konkurenciją ir padalinti darbą tarp skirtingų įmonių, užkemšant visas skydelių rinkos skyles.

Pasidalinę brėžiniais ir su Laisvės TV pagalba nemokamai pagaminę daugiau nei 50 tūkst. Vnt skydelių, Robotikos mokykla juos tobulino toliau ir šiuo metu turi jau aštuonis skirtingus modelius nuo visiškai dengiančių medikams, iki neblaškomų net važiuojant dviračiu ar paspirtuku.

Įrodę, kad inžineriniai įgūdžiai yra būtini šiuolaikinėje iššūkių kupinoje erdvėje, Robotikos mokykla šią vasarą ne tik toliau gamina skydelius dešimtimis tūkstančių vienetų, bet ir kviečia moksleivius į, pagal reikalavimus rengiamas stovyklas, Vilniuje, Nidoje ir Kaune.

Daugiau: www.rm7.lt ar www.robotikosmokykla.lt

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai