Interaktyvūs būdai kaip praskaidrinti nuotaiką namuose su vaikais

fotoknygos

Partnerio turinys

Lietuvoje įsigaliojęs karantinas aukštyn kojomis apvertė kasdienę rutiną. Kita vertus – daugiau laiko namuose, daugiau laiko kūrybai!  Specialiai TAMO vartotojams,  ZOOMBOOK skiria 35% nuolaidą visoms fotoknygoms iki balandžio 12 d. Nuolaidos kodas: TAMOKURYBA

1. Šeimos fotoknyga

Nauji būdai kurti: Kartu su vaiku kompiuteryje ar telefone galite peržiūrėti šeimos atostogų, švenčių, akimirkų nuotraukas ir leisti vaikui išsirinkti, kurias norėtų naudoti knygoje, aptarti, kokie prierašai tiktų po nuotraukomis, kokius „emoji“ būtų galima uždėti. Knygos kūrimą paverskite žaidimu. 

Ką lavina? Kompozicijos pojūtį, kūrybiškumą – vaikas pats gali pasirinkti nuotraukų išdėstymą, fono spalvą, įvairius dizaino elementus.

Jei vaikas rašys tekstą, jaus didesnę atsakomybę nedaryti klaidų ir rašyti įdomiai, nes vėliau pačią knygutę turės savo rankose ir galės parodyti kitiems.

Rezultatas: Smagus bendradarbiavimas, graži atspausdinta fotoknyga.

2. Klasės fotoknyga

Nauji būdai prisiminti: Būnant namuose, vaikai ima ilgėtis savo draugų ir klasiokių. Imkitės iniciatyvos ir socialiniame tinkle sukurkite privačią grupę, kurioje vaikai, tėvai ir mokytojai galės dalintis savo smagiausiomis nuotraukomis iš buvusių ir esamų mokslo metų, mintimis apie tai, kaip jie jaučiasi, ką galvoja. Vėliau viską nesudėtingai perkelsite į fotoknygas – jos taps gražiu atsiminimu.
Ką lavina? Bendruomeniškumo jausmą, komunikaciją tarp bendraklasių ir draugų, emocinį intelektą. 
Rezultatas: Klasės bendruomenės projektas, gilesnis vieni kitų pažinimas, savo jausmų identifikavimas.

3. Plakatai ar drobės su vaiko piešiniais

Nauji būdai mėgautis kūryba: sutikite, kiekvienas vaikas jausis įvertintas, jei jo darbas bus atspausdintas ir pakabintas namų erdvėje. Tereikia išsirinkti jums visiems labiausiai patikusį vaiko piešinį ir jį nufotografuoti gerai apšvietus. Kūrimo programoje galima sukurti net kelių piešinių koliažą. 

Taip pat, galite pasiūlyti vaikui nupiešti kaip jis įsivaizduoja, kuo bus užaugęs ir kartu su vaiku pasikalbėti, kodėl būtent nori būti tokios profesijos atstovas ir pan.

Ką lavina? Fantaziją, dėmesio koncentraciją, pasitikėjimą savimi, kūrybingumą, atpalaiduoja, mažina stresą. 

Rezultatas: vaiko įvertinimas, noras daugiau piešti, džiaugsmas.

4. Asmeninė vaiko užrašinė

Būdas save išreikšti: ne vienas psichologas karantino metu rekomenduoja pradėti rašyti dienoraštį apie tai, kaip jaučiamės, kokios mintys mus aplanko. Kodėl gi nepasiūlius to daryti ir savo vaikams? Tai puikus būdas atsipalaiduoti, aiškiai dėstyti mintis ir kurti. Paties vaiko sukurtoje asmeninėje užrašinėje bus smagiau rašyti.

Ką lavina? Emocinį intelektą, asmeniškumo ir saugumo jausmus. 

Rezultatas: saviraiška, atsipalaidavimas, jausmų identifikavimas, kūryba.

Visiems TAMO lankytojams  ZOOMBOOK skiria 35% nuolaidą visoms fotoknygoms iki balandžio 12 d. 

Nuolaidos kodas: TAMOKURYBA

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai