Kaip suplanuoti šeimos atostogas vasarą?

planuojame šeimos atostogass

Vasaros sezonas – populiariausias laikas planuoti keliones su šeima. Vaikai atostogauja, orai šilti, nuotaika geresnė, o darbų krūvis leidžia organizuoti ilgesnes išvykas. Tačiau vien geros nuotaikos ir norų nepakanka – keliaujant su vaikais būtina svarbiausius dalykus numatyti iš anksto. Kad jūsų atostogos būtų ir turiningos, ir neviršytų biudžeto, dalinamės patarimais, kurie padės jas suplanuoti protingai.

Šeimos atostogų kryptis

Geriausia nelaukti paskutinės minutės ir iš anksto numatyti, kokia kryptis jus domina. Vieni mėgsta jūrą, kiti poilsį gamtoje, tretiems svarbus miesto šurmulys ir pramogos. Kuo anksčiau pasirinksite vietą, kur keliausite, tuo didesnė tikimybė, kad gausite geresnius pasiūlymus nakvynei ir galėsite suplanuoti veiklas.

Keliaujant su šeima taip pat svarbu atsižvelgti ne tik į savo norus, bet ir visos šeimos galimybes. Pavyzdžiui, jei keliaujate su mažais vaikais, verčiau nesileisti į ilgus žygius, kuriuose jie greitai pavargs.

Šiuo metu planuojama, kad dėl COVID-19 žmonės ribos savo keliones po užsienį ir rinksis vietines pramogas ar lankytinas vietas. Dėl to tikrai nereikėtų nusiminti – Lietuvoje yra puikių vietų, kuriose galima praleisti atostogas. Dalinamės keletu idėjų.

  • Klaipėdos apskritis. Tai klasikinė kryptis, kurioje poilsis bus smagus tiek vaikams, tiek tėvams. Mėgstantys pramogas gali dienas leisti Klaipėdoje ir aplankyti Lietuvos jūrų muziejų, Delfinariumą, paplaukioti upe, leistis į nuotykius laipynių parke ar aplankyti Palangą. Jei ieškote ramesnio poilsio prie jūros, galite keliauti į Nidą arba apsistoti šalia Klaipėdos įsikūrusiuose mažesniuose miesteliuose – Karklėje, Kintuose ir pan.
  • Anykščiai. Tai puiki vieta, jei jus domina poilsis gryname ore, arčiau gamtos. Miestą supa daug ežerų, todėl galite rinktis stovyklavimą arba apsistoti viešbučiuose su SPA pramogomis. Anykščiuose taip pat gausu įvairių veiklų su šeima – kukurūzų labirintas, vasaros rogutės, „Cosmos“ Paukščių takas, Lajų takas, Puntuko akmuo, daugybė muziejų ir kitų lankytinų vietų.
  • Aukštaitijos nacionalinis parkas. Ieškantiems aktyvios išvykos gamtoje, rekomenduojame Aukštaitijos nacionalinį parką. Čia įsikūrusi gamtos mokykla, kuri organizuoja įvairių veiklų vaikams ir šeimoms, apylinkėse galima organizuoti žygius, pasivažinėjimą dviračiais, teritorijoje yra daug įspūdingų ežerų, muziejų, apžvalgos aikštelių.

Šeimos atostogų biudžetas

Kuo daugiau šeimos narių keliauja, tuo daugiau poreikių ir išlaidų tai reikalauja. Jei jūsų galimybės ribotos, geriausia atostogoms pradėti taupyti iš anksto. Atsidėję po tam tikrą pinigų sumą kas mėnesį, taip neišleisite per daug vienu kartu ir galėsite sau daugiau leisti per atostogas.

Viena pagrindinių klaidų, kurią daro keliautojai – jie viską stengiasi įsigyti vietoje. Kadangi jau gyvenate poilsio režimu, skaičiuoti nesinori, o po atostogų baisu atsidaryti banko sąskaitą. Geriausia iš anksto planuoti ne tik nakvynę, bet ir pramogas ir įsigyti bilietus dar prieš kelionę – taip galėsite geriau kontroliuoti biudžetą. Taip pat galite prieš kelionę pasidomėti kavinėmis, kurių kainos prieinamos, pasidaryti sąrašą nemokamų lankytinų vietų, kur galėsite praleisti laiką su šeima.

Dar vienas patarimas norintiems sutaupyti – numatykite dienpinigių sumą. Pavyzdžiui, jūs jau sumokėjote už nakvynę ir pačią kelionę, užsisakėte bilietus pramogoms ir jums liko pinigai maistui bei kitiems poreikiams. Nusibrėžkite konkrečią sumą, kurią galite išleisti per dieną. Kai galvoje turėsite aiškų skaičių, padidės tikimybė, kad jo neviršysite ir stengsitės gerai pasverti, ar jums tikrai reikia dar vienos porcijos ledų bei apsilankymo suvenyrų parduotuvėje.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai