KNYGOS TĖVAMS. Kaip karantinas gali padėti sustiprinti tėvų ir vaikų ryšį

Daug laiko praleisti namuose gali būti nemenkas iššūkis ne tik vietoje nenustygstantiems, veiklos ir bendravimo su bendraamžiais išsiilgusiems vaikams, bet ir tarp gausybės atsakomybių laviruojantiems tėvams. Kaip šį išbandymų kupiną karantino laikotarpį išnaudoti prasmingai? Kaip leisti laiką drauge su šeima, kad tarpusavio ryšys sustiprėtų? Štai 5 knygos, kuriose atrasite praktiškų patarimų, kaip išsaugoti ramų protą, išsklaidyti kylančią įtampą ir sukurti palankią aplinką pilnavertės asmenybės augimui.

Ramūs tėvai – laimingi vaikai

Kaip išsaugoti vidinę ramybę net didžiausios audros akivaizdoje? Kaip suvaldyti stresą ir atrasti savyje kantrybės? Kaip užmegzti ir kasdien puoselėti ryšį su vaiku? Amerikiečių klinikinė psichologė dr. Laura Markham knygoje „Ramūs tėvai, laimingi vaikai“ pristato paprastas technikas, kurios leis sukurti namuose ramią atmosferą, padės užbėgti už akių barniams, papasakos, kaip nubrėžti ribas be bausmių, ir taps tikru išgyvenimo vadovu tada, kai atrodys, kad situacijos nebekontroliuojate.

Įsiklausymas ir supratimas svarbiausia

Nors didžioji dalis psichologinės literatūros yra universali ir tinkama tiek berniukų, tiek mergaičių tėvams, specialistai vis dažniau prabyla apie sudėtingus lyčių stereotipų keliamus iššūkius. Ką vaikystėje tenka patirti berniukams ir į ką turėtų atkreipti dėmesį jų tėvai? Neįkainojamai svarbios informacijos rasite knygoje „Augant Kainui: kaip apsaugoti berniukų jausmų pasaulį“, kurios autoriai – didžiulę darbo su berniukais patirtį turintys JAV psichologai Danas Kindlonas ir Michaelas Thompsonas. Tai, ką sužinosite perskaitę šią knygą, pakeis jūsų požiūrį ir išlaisvins jūsų sūnaus dvasią.

Dar daugiau naujausių mokslinių tyrimų duomenų, galybę praktinių patarimų ir naudingų įžvalgų rasite naujoje vieno garsiausių australų psichologų Steve’o Biddulpho knygoje „Kaip auginti berniukus XXI amžiuje“. Viena populiariausių knygų pasaulyje tėvams suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir paskatins susikurti autentišką požiūrį į vaikų ugdymą.

Ieškantiems atsakymų nuo A iki Ž

Edukologės dr. Austėjos Landsbergienės žinios, patirtis ir įžvalgos pagrįstos dviejų dešimtmečių darbo švietimo sistemoje patirtimi. Be profesinių pasiekimų autorė yra ir keturių pradinukų mama, pasiruošusi pasidalinti su jumis istorijomis iš savo gyvenimo. Tad jeigu ir jūs norite išmokti skaityti savo vaiką, jeigu norite augti drauge ir nepasiklysti informacijos jūroje apie vaikų ugdymą, nuostabiai estetiškai ir funkcionaliai išleista, stebinančiai išsami ir begalę svarbių temų nagrinėjanti knygą „Pradinukų abėcėlė tėvams ir mokytojams“ bus puiki pagalbininkė įvairiose gyvenimo situacijose.

Vaiko turtas stipri palaikymo komanda

Šių dienų tėvams įtampos per akis. Jų pečius užgula atsakomybė, apimanti ne tik būtinybę patenkinti fiziologinius bei dvasinius vaiko poreikius, bet ir padėti išsiugdyti vertybes, skatinti tobulėjimą ir dalyvauti lavinimo procese. Tačiau psichologė Aušra Kurienė primena tėvams, kad svarbiausia jų užduotis – užauginti žmogų, o ne taisyklių ir žinių rinkinį. Kaip patenkinti vaiko psichologinius poreikius, kad jis galėtų sėkmingai įveikti to raidos etapo keliamus uždavinius ir užaugti laimingu suaugusiu žmogumi? Apie visa tai skaitykite knygoje „Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės“.

Namuose leidžiamas laikas gali būti ideali proga susitelkti į tėvų ir vaikų ryšį, o vertingų žinių ir įkvėpimo atraskite savo srities profesionalų išleistose knygose. Papildykite asmeninę knygų tėvams kolekciją saugiai iš namų – užsisakykite el. knygyne knygos.lt, įveskite kodą TAMO ir pasinaudokite NEMOKAMO ATVEŽIMO Lietuvoje (Neringoje tik į Omniva paštomatą) akcija visiems užsakymams nuo 15 € (pasiūlymas galioja iki 2020 balandžio 12 d.)!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai