Kokio tipo knygos vaikams tinka labiausiai?

knygos vaikams

Visiems tėvams norisi, kad vaikai kuo greičiau pradėtų skaityti ir galėtų mėgautis visais knygų suteikiamais privalumais. Visgi, tam, kad pirmosios pažintys būtų kuo sklandesnės ir naudingesnės, labai svarbu pasirinkti tinkamus knygų žanrus. Kurie iš jų vaikams yra patys geriausi?

Paveikslėlių knygos

Tokiuose kūriniuose dažniausiai dominuoja dideli ir spalvingi paveikslėliai, pasakojantys tam tikrą siužeto liniją, o kartais prie jų pateikiamas ir nesudėtingas tekstas. Tokios knygos labiausiai tiks jaunesniems, savarankiškai dar neskaitantiems vaikams, kurie dar tik pradeda pažinti knygas. Šiuo atveju reikėtų rinktis didesnius, lengvai vartomus ir minkštesnius kampus turinčius leidinius.

Tautosakos kūriniai

Tautosaka ir mitologija neretai yra perduodama iš lūpų į lūpas, tačiau šiais laikais įmanoma surasti ir spausdintų tokių istorijų versijų. Jų privalumas tas, kad tautosakos knygos yra paremtos istoriniais ar kultūriniais aspektais, leidžiančiais vaikams dar geriau pažinti juos supantį pasaulį ir į jį pažvelgti šiek tiek plačiau. Daugelis tokių kūrinių būna pakankamai įtraukiantys, tad atžaloms tikrai neteks nuobodžiauti.

Interaktyvios knygos

Šiais laikais knygos gali skleisti garsus, turėti liečiamus paviršius ar nustebinti kitais panašiais privalumais, kurie dar labiau sužavės Jūsų atžalas. Tokie leidiniai didžiausią įspūdį paliks jaunesniems vaikams, tačiau jei interaktyvi užduotis bus pakankamai netikėta, ją mielai atliks ir vyresnės atžalos.

Eiliuotos istorijos

Ne kartą pripažinta, jog eiliuoti ar pasikartojimų turintys tekstai vaikams skaitosi gerokai paprasčiau, tad jeigu atžala dar yra mokymosi stadijoje, vertėtų pagalvoti apie eilėraščių knygutę ar kitą eiliuotą kūrinį. Paskatinkite vaikus labiausiai patikusius eilėraštukus išmokti mintinai – tokia veikla taip pat turės teigiamos įtakos jų lavėjimui.

Pasakos

Pasakų knygos padeda vaikams lavinti fantaziją ir vaizduotę, tačiau tuo pačiu jos leidžia lengviau suvokti įvairiausius pasaulyje vykstančius reiškinius. Jei nuolat susilaukiate įvairiausių atžalų klausimų, galite būti tikri – šie kūriniai padės atsakyti į daugelį iš jų. Būtent dėl to patariama pasakas skaityti mažyliams net ir tuomet, kai jie patys dar nesugeba to daryti – taip kursite bendras tradicijas ir puoselėsite tarpusavio ryšį.

Lavinamosios knygos

Šiam tipui priskiriamos įvairios edukacinės, pažintinės ir užduočių knygutės, kurios vaikams ne tik leidžia smagiai praleisti laiką, bet ir tuo pačiu išmoko juos naujų dalykų. Kol atžala yra jaunesnė, galite paeksperimentuoti su įvairiomis temomis – žingeidiems vaikams rūpi patys netikėčiausi dalykai ir reiškiniai. Tačiau vėliau turėtumėte atkreipti dėmesį į atžalų pomėgius ir interesus. Įvairių tipų vaikiškos knygos Jūsų laukia Pigu.lt el. parduotuvėje.                         

Pasirinkę vieną iš šių knygų tipų, vaikus neabejotinai paskatinsite dar labiau įsitraukti į atradimų kupiną knygų pasaulį. Visgi, yra ir daugiau žanrų, kurie gali būti verti Jūsų atžalų dėmesio – svarbiausia, kad parinkta tema jiems iš tiesų būtų įdomi ir aktuali.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai