Kokios knygos galėtų patikti paaugliams?

knygos paaugliams

Ne paslaptis, jog paaugliai yra viena išrankiausių skaitytojų grupių, kuriems tikrai nepatiks kiekvienas mūsų parinktas leidinys. Visgi, jeigu vis vien norisi, kad jie mėgautųsi skaitymo suteikiamais malonumais, tikrai įmanoma surasti ir juos sudominsiančios literatūros. Jei kol kas sunkiai sekasi tai padaryti, išbandykite vieną iš žemiau pateiktų idėjų.

Istorijos, su kuriomis lengva susitapatinti

Daugelyje paaugliams skirtų romanų ar kitų panašių kūrinių pagrindiniais personažais dažniausiai tampa tie patys paaugliai, kurie susiduria su tokiomis pačiomis problemomis. Logiška, kad tokios knygos vaikams dažniausiai palieka geras emocijas, o svarbiausia – leidžia į tam tikras savo gyvenimo situacijas pažvelgti šiek tiek kitu kampu. Jei pavyks atspėti, kokie klausimai šiuo metu kamuoja paauglį, parinkę į juos atsakymų ieškantį kūrinį, galite tikėtis itin palankios jo reakcijos.

Kūriniai, iš kurių galima mokytis

Paauglystės laikotarpiu daugelis vaikų jau yra susiformavę pakankamai aiškias savo interesų sritis – tokiais atvejais žinias praplėsti leidžia atitinkamos tematikos enciklopedijos ir žinynai. Tokios knygos tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti neįdomios ar sudėtingos, tačiau iš tiesų daugelis tokių literatūros kūrinių yra pritaikyti būtent paaugliams. Jei pataikysite su tema, tokia knyga tikrai bus mielai perskaityta.

Be to, galima rinktis ne tik apie gamtą, gyvūnus ar kitus pasaulinius reiškinius pasakojančią literatūrą. Tarp tokio žanro knygų pavyks atrasti ir konkrečiai berniukams ar mergaitėms pritaikytus leidinius, kurie paaugliams padės geriau suprasti save. Net jei iš pradžių toks kūrinys nesužavės, anksčiau ar vėliau smalsumas nugalės net ir labiausiai užsispyrusias atžalas.

Leidiniai, kurie lavina vaizduotę

Daugelis paauglių vis dar mielai pasineria į daugybę nuotykių žadančius fantastinius pasaulius – dažniausiai tokiomis įspūdingomis istorijomis susižavi berniukai, tačiau jos lygiai taip pat gali patikti ir mergaitėms. Jei paaugliai turi savo mėgstamą fantastinį filmą, pasidomėkite, ar jis nėra paremtas knyga – kadangi tokiuose leidiniuose dažniausiai slypi dar daugiau intriguojančių faktų, vaikai tikrai bus suinteresuoti juos paskaityti.

Knygos, kurios įkvepia

Daugelį paauglių gali sužavėti istorijos apie tam tikrų sričių profesionalus ar jų mėgstamus įžymius žmones, kuriems siekiant šlovės teko įveikti pačias įvairiausias kliūtis. Dar geriau, jei paauglys jau yra nusprendęs, kuo nori tapti baigęs mokyklą: jei pagrindinis herojus turės tą pačią specialybę, toks Jūsų pasirinkimas tikrai bus palankiai įvertintas. Tiesa, įkvėpimo galima paieškoti ir knygose apie keliones – galbūt jos paskatins vaikus išmokti naujos kalbos ar tiesiog įskiepys meilę naujiems atradimams. Tiek šios, tiek kitos knygos paaugliams Jūsų laukia Pigu.lt el. parduotuvėje.

Akivaizdu, kad tikrai įmanoma surasti kūrinių, kurie paauglius kur kas dažniau priverstų atsiversti knygą. Svarbiausia, kad įsigilintumėte į vaikų pomėgius ir interesus – tuomet daug lengviau parinksite juos sužavėti galinčią knygą. 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai