Mąstymą lavinantys žaidimai pradinių klasių vaikams

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą jo ugdymas namuose nesibaigia. Tėvai geriausiai prie jo prisidėti gali parinkdami tinkamus žaidimus vaikui, o geriausia – tokius, kuriuos gali žaisti drauge su savo pradinuku. Taip vienu šūviu nušausite du zuikius: Jūsų atžala turės kokybišką laiką, žaisdamas jo mąstymą lavinančius žaidimus, drauge turiningai leisite laiką su savo vaiku. Pateikiame idėjų žaidimams, kuriais verta papildyti namų žaidimų arsenalą.

Šaškės ir šachmatai

Šiuos du žaidimus priskiriame prie vieno, kadangi dažnai juos galima įsigyti 2 in 1. Nuo seno puikiai žinomi ir populiarumo neprarandantys žaidimai vaikams įtraukia ir suaugusius, ir vaikus. Žaidimas skatina mąstyti, kurti ėjimų taktikas, planuoti žaidimo strategiją.

Domino 

Dar vienas žaidimų sektoriaus veteranas. Šiandieninėje rinkoje rasite tiek įprastų domino su juodomis akutėmis baltame fone, tiek modernių, orientuotų į tam tikro dalyko mokymą, pavyzdžiui, matematikos ar laiko.

Kiniškos šaškės

Pastarosios skiriasi nuo mums įprastų, jas gali žaisti 2, 3 ar net 6 žaidėjai. Šis žaidimas vaikams skatina mąstyti ir kurti strategijas, numatyti kelis žingsnius į priekį, planuoti ėjimus.

Stalo žaidimas „Dimension“

Jį gali žaisti 1–4 žaidėjai. Įtraukiantis, įdomus žaidimas pradinukams skatina greitą reakciją ir mąstymą, lavina matematinius, strateginio mąstymo įgūdžius, vaizduotę.

Lego

Daugelis neįsivaizduoja vaikystės be lego. Šiandien žaislų sektoriuje yra daugybė šio tipo konstruktorių, skirtų įvairaus amžiaus vaikams. Lego drąsiai priskiriami prie žaidimų, lavinančių mąstymą, vaizduotę, kūrybiškumą. Jie įtraukia ne tik vaikus, bet ir visą šeimą dėlioti bei kurti kartu.

Sudoku

Jei iškart pagalvojote apie popieriuje subraižytus langelius, tai tinka ir toks variantas. Bet žaislų parduotuvėse rasite spalvingų, žaismingų sudoku vaikams, kurie įtrauks Jūsų atžalas į mąstymo pasaulį. Pavyzdžiui, vienas populiariausių – spalvų sudoku. Tai – puiki treniruotė smegenims, kurios metu lavinamas loginis, kritinis mąstymas.

Stalo žaidimas „Ubongo“

„Ubongo“ – greitas veiksmas, azartas, logika! Žaidėjai kuria strategijas, sprendžia galvosūkius ir tik padedami išminties pasiekia brangakmenius. Šis žaidimas pradinukams ir vyresniems vaikams turi savybę įtraukti visą šeimą! „Ubongo“ pelnytai gavęs „Geriausio šeimos žaidimo“ apdovanojimą.

„Match puzzle“ 

„Match puzzle“  – medinės lazdelės ir užduočių kortelės. Galima žaisti vienam, su draugais ar visai šeimai. Kritinį mąstymą lavinantis žaidimas privers kaip reikiant pasukti galvas, ypač gavus sudėtingo lygio užduotį!

„Rush Hour Shift“ 

Šis edukacinis žaidimas nepaprastai patiks vaikams, neabejingiems automobiliams. Pasitelkite mąstymą, kurkite strategiją, kuri padės Jūsų transporto priemonei pirmajai išvažiuoti iš didžiulės automobilių spūsties. Lavinama logika, spartus mąstymas. Žaidžiant reikia numatyti kelis ėjimus į priekį, kurti taktiką ir ją keisti labai greitai, nes žaidimo aplinkybės nuolat kinta.

„Qwirkle“

„Qwirkle“ – puikus lavinantis žaidimas šeimai! Taktiniai manevrai, taškų rinkimas, konkuravimas, ėjimo būdų paieška ir kt. Žaidimas lavina kritinį mąstymą, dėmesio koncentravimą, matematinius įgūdžius.

Pateikėme dešimt idėjų, kokius žaidimus galima žaisti su savo pradinukais, jei norite, kad žaidimai skatintų mąstymą. Gal kažkurie iš jų taps ir Jūsų šeimos vakarų rutina?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai