Mikroklimatas namuose: kaip palaikyti jį sveiką ir komfortišką?

mikroklimatas namuose

Šiuo laikotarpiu daugelis kone visą laiką praleidžia namuose, tad iškyla poreikis dar kruopščiau nei įprastai pasirūpinti namuose vyraujančiu mikroklimatu. Tinkama temperatūra, drėgmė yra esminiai aspektai.

Kodėl svarbus geras mikroklimatas?

Namuose užsiimame buities darbais, ilsimės, dirbame, mokomės… Tinkamas mikroklimatas teigiamai veiks koncentraciją, dėmesio sutelkimą, energingumą, darbingumą ir net nuotaiką! Todėl labai svarbu užtikrinti, jog patalpose, kuriose vyksta šeimos gyvenimas, kuriose miegama bei dirbama protinį darbą, vyrautų optimali temperatūra ir drėgmė bei diskomforto nekeltų nemalonūs, įsisenėję kvapai. Paprastai tam užtikrinti reikia visai nedaug – vos vienos prietaiso.

Kokia eterinių aliejų garintuvo nauda?

Eterinių aliejų garintuvas yra nedidelis, bet labai efektyvus prietaisas, pasirūpinsiantis, kad oras namuose būtų sveikas, gaivus ir komfortiškas.

Eterinių aliejų garintuvai pirmiausia labai vertinami dėl to, jog gali padėti sumažinti peršalimo ligų riziką, tad jų populiarumas visuomet šokteli artėjant šaltajam metų laikui ar kitais laikotarpiais, kai siaučia virusai. Tik svarbu pasirinkti tinkamus ir kokybiškus eterinius aliejus. Arbatmedžio, pušų, eukaliptų eteriniai aliejai žinomi kaip statantys puikias „barikadas“ slogai bei kitiems peršalimo simptomams.

Turėdami namuose eterinių aliejų garintuvą netruksite pastebėti, kad pagerėjo miego kokybė. Įstabų, švelnų aromatą skleidžiantys levandų, bergamočių eteriniai aliejai leis lengvai užmigti ir kietai miegoti, efektyviai atpalaiduos, ramins, mažins stresą, kas itin aktualu šiuo laikotarpiu, o ir įprastai lydi neretą žmogų.

Eterinių aliejų garintuvas bus puikus pagalbininkas gaivai užtikrinti – tam pasirinkite citrusinių vaisių, pušų, rožmedžių eterinį aliejų. Šis nedidelis prietaisas atliks labai reikšmingą darbą – efektyviai valys orą Jūsų namuose ir pripildys patalpas gaivaus, šviežio, malonaus aromato.

Šiltajam metų laikui atėjus daugelis stoja į kovą su uodais. O ar žinote, kad pastarieji negali pakęsti pelargonijų, pipirmėčių kvapo? Tad šių augalų eteriniai aliejai ne tik valys namų orą, pripildys jį gaivaus ir malonaus aromato, tačiau ir padarys jį nepatrauklų neprašytiems „svečiams“.

Drėgmė namuose yra vienas svarbiausių veiksnių gero mikroklimato kontekste. Tačiau užtikrinti tinkamą drėgmę patalpose kartais pasirodo yra sunkiau, nei galima pagalvoti. Neretai orą reikia papildomai drėkinti – ypač tai aktualu šildymo sezonu. Greičiausiai daugeliui pažįstami nemalonūs per sauso oro sukelti simptomai, pavyzdžiui,  džiūstanti nosies gleivinė. Savijautą palengvinti padės eterinių aliejų garai.

Taigi, gaivus ir sveikas oras namuose, užtikrinantis komfortišką mikroklimatą, teigiamai veikia darbingumą, todėl bus naudingas dirbantiems iš namų, taip pat besimokantiems vaikams. Geras mikroklimatas padės puikiai išsimiegoti, efektyviai kovoti su stresu. Negana to, namiškiai bus energingi ir puikios nuotaikos!

Specialus projektas VšĮ „Versli Lietuva“ – „Internete karantino nėra“.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai