Šeimos kortelė – kam skirta ir kaip galima ją gauti?

šeimos kortelė

Nuo 2019 metų Lietuvos Respublikos socialinės ir apsaugos ir darbo ministerija pradėjo remti gausias ir neįgalius vaikus auginančias šeimas, suteikdama galimybę gauti Šeimos kortelę. Su ja šeimos gali gauti nuolaidas įvairioms prekėms ir paslaugoms tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Tyrimai rodo, kad net 93 proc. šeimų, galinčių užsisakyti kortelę, yra apie tai informuotos, tačiau ne visos pasinaudojo galimybe. Kam skirta Šeimos kortelė ir kaip galima ją gauti?

Kas gali gauti Šeimos kortelę?

  • Gausi šeima. Tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų globotinių iki 18 metų amžiaus. Gausioms šeimoms gali priklausyti ir vaikai iki 24 metų, jei jie patys neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje ar aukštojoje mokykloje, nuolatinių studijų programoje.
  • Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima. Į šią sąvoką patenka šeimos, kurių sudėtyje yra vaikų, turinčių neįgalumą arba darbingo amžiaus, nesusituokusių asmenų, kuriems reikalinga speciali nuolatinė priežiūra arba slauga.

Kaip užsisakyti Šeimos kortelę?

Šeimos kortelę galima užsisakyti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS). Jei jūsų šeimos duomenų dar nėra sistemoje, reikėtų užsiregistruoti svetainėje www.spis.lt. Instrukciją, kaip užpildyti prašymą Šeimos kortelei gauti, rasite čia.

Jei nėra galimybės tai padaryti internetu, prašymą galima pateikti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui (SPPD). Jį reikia išsiųsti paštu arba atvykti į artimiausią SPPD skyrių.

Šeimai išduodama viena nemokama kortelė, kuria gali naudotis visi jos nariai. Svarbu įsidėmėti tai, kad Šeimos kortelė galioja tik kartu pateikiant asmens dokumentą. Kortelė galioja 5 metus nuo jos pagaminimo, o ją pametus ar pasikeitus asmens duomenims, būtina apie tai pranešti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.

Šeimos kortelės programėlė

Su Šeimos kortele taikomos įvairios nuolaidos ir lengvatos, kurių sąrašą rasite čia. Jei norite kortele naudotis dar patogiau, galite atsisiųsti mobiliąją programėlę per Google Store arba App Store. Programėlėje galite turėti asmeninę arba visai šeimai skirtą virtualią kortelę. Ji yra papildoma, tačiau atlieka tokias pat funkcijas kaip ir fizinė Šeimos kortelė. Itin patogu tai, kad mobilioje programėlėje rasite žemėlapį, kuriame pamatysite, kokiomis privilegijomis ir lengvatomis galite pasinaudoti arčiausiai. Daugiau informacijos, kaip pateikti prašymą virtualiai kortelei gauti, rasite čia.

Image by amyelizabethquinn from Pixabay.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai