TOP 5 pažintiniai takai Lietuvoje – aktyviems savaitgaliams

pažintiniai takai

Vasara visiems asocijuojasi su geru oru, gamta ir aktyviomis pramogomis. Tačiau jei norite gerai praleisti laiką su vaikais, gali tekti pasukti galvą. Svarbu, kad laisvalaikio veiklos būtų įdomios, įtrauktų visus šeimos narius, pernelyg nevargintų ir šalia būtų alternatyvių pramogų. Viena iš idėjų – pažintiniai takai, kurie pastaruoju metu Lietuvoje tapo itin populiarūs. Jie įkurti strategiškai patogiose vietose, pakeliui galite aplankyti ir daugiau turistinių objektų, o grožėtis gamta mėgsta tiek suaugusieji, tiek mažieji.

Dalinamės 5 dažniausiai lankomais pažintiniais takais, kuriuos galite drąsiai lankyti su vaikais.

Medžių lajų takas

Anykščiuose 2015 metais pastatytas Medžių lajų takas yra pirmoji vieta visoje Rytų Europoje, suteikianti galimybę pasivaikščioti medžių viršūnių lygyje. Medžių lajų tako ilgis yra 300 m, aukštis – iki 21 m virš žemės. Tako pabaigoje pastatytas apžvalgos bokštas, iš kurio matyti Anykščių šilelis, Šventosios upė ir kitos miesto apylinkės. Daugiau apie Medžių lajų taką galite sužinoti čia.

Varnikių pažintinis takas

Varnikių pažintinis takas patiks nenorintiems keliauti toli nuo Vilniaus, pasigėrėti gamta, pasivaikščioti, tačiau nepervargti. Šalia Trakų įsikūręs pažintinis takas yra 4 km ilgio, didžiąją dalį tako dengia medinis takelis, kuris veda per pelkes, pievas, nedidelius ežeriukus ir mišką. Jei norite smagiai praleisti visą dieną, pakeliui galite užsukti pasivaikščioti po pačius Trakus ir papietauti vienoje iš žymių miestelio kibinų užeigų. Daugiau apie pažintinį taką skaitykite čia.

Mūšos tyrelio pažintinis takas

Mūšos tyrelio pažintinis takas yra ilgiausias pelkėje esantis takas Lietuvoje. Jo ilgis siekia 10 km, todėl pasiruoškite ilgesniam pasivaikščiojimui. Šis pažintinis takas įsikūręs Joniškio raj., todėl pakeliui galėsite išvysti ne vieną įdomų lankytiną objektą: Jakiškių dvarą, Saulės mūšio vietą, Žagarės regioninį parką ir daugelį kitų. Daugiau apie Mūšos tyrelio pažintinį taką – čia.

Karmazinų pažintinis takas

Tai Vilniaus rajone, Neries regioniniame parke įsikūręs pažintinis takas, kuriuo einant visą laiką būsite apsupti miškų. Šis pažintinis takas žavi ne tik įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir tuo, kad šalia rasite ne vieną poilsiavietę, kur galėsite kepti maistą ar suorganizuoti pikniką. Daugiau apie pažintinį taką galite sužinoti čia.

Žaliasis takas

Tai Trakų rajone esantis pažintinis takas, kurio ilgis siekia 9 km. Žaliasis takas išsidriekęs šalia Strėvos upės ir lankytojus veda Spindžiaus mišku. Keliaudami šiuo taku galite išvysti ne vieną įdomų objektą: Strėvos įgriūvą, Šaltinių kalnelį, iš kurio trykšta natūralus, net žiemą neužšąlantis vanduo, pakeliui rasite ir nuostabią Orchidėjų karalystę. Daugiau apie Žaliąjį taką – čia.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai