TOP10 muziejų Lietuvoje, kuriuos verta aplankyti su vaikais

muziejus su vaikais

TOP10 yra tarsi lašas jūroje, palyginti su tuo, kokią gausą turiningą laiką garantuojančių muziejų turime savo šalyje! Belieka pasidžiaugti, kad visi tėveliai su vaikais gali atrasti tai, kas įdomiausia būtent jiems, kas atitinka vaikų amžių, pomėgius, domėjimosi sritis.

Energetikos ir technikos muziejus

Kalbant apie sostinę tikrai verta išskirti Energetikos ir technikos muziejų, saugantį ne tik autentišką įrangą, kuri kone šimtmetį vilniečius aprūpino elektra bei karštu vandeniu,  bet ir siūlantį vaikams daug modernių veiklų. Čia apžiūrėsite kelias ekspozicijas, turėsite progą dalyvauti edukacinėse programose ir lavinti vaizduotę kūrybinėse dirbtuvėse.

Iliuzijų muziejus

Dar vienas muziejus Vilniuje, vaikams (o drauge ir tėveliams) suteiksiantis daug gerų emocijų bei įspūdžių. Pasiruoškite nustebti, pamatyti, susižavėti. Galybė optinių apgaulių bei iliuzijų dovanos smagų juoką ir norą čia sugrįžti.

Europos parkas

Šio parko-muziejaus populiarumas smarkiai šokteli šiltuoju metų laiku, mat jis įsitaisęs po atviru dangumi. Tad drauge tai bus puikus būdas praleisti daugiau laiko gamtoje – parkas apsuptas miškų, įsikūręs nuošaliau miesto. „Europos parkas“ apjungia modernų ir šiuolaikišką meną bei siūlo apžiūrėti žavingus eksponatus, „pabirusius“ milžiniškame muziejaus plote.

Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Kaune įsikūręs muziejus tikrai turėtų būti įtrauktas į šeimų lankytinų muziejų sąrašą. Šis muziejus vaikams paliks neišdildomus įspūdžius. Jūsų dėmesio laukia keliolika tūkstančių eksponatų. Ypač vaikus pakeri milžiniškos gyvūnų iškamšos.

Velnių muziejus

Vienintelis pasaulyje toks muziejus įsikūręs Kaune. Šiame unikaliame muziejuje vaikams nebus kada nuobodžiauti – jų laukia daugiau kaip trys tūkstančiai pačių įvairiausių velniukų, atkeliavusių čia iš kelių dešimčių pasaulio šalių.

Lietuvos aviacijos muziejus

Jei Jūsų vaikas domisi technika, būtinai suplanuokite kelionę į šį muziejų. Čia turėsite progą apžiūrėti porą dešimčių tūkstančių eksponatų, išsidėsčiusių patalpose ir lauko aikštelėje. Pastarojoje eksponuojami didžiuliai orlaiviai, ypač masinantys smalsius mažuosius muziejaus lankytojus.

Pilies muziejus

Klaipėdoje įsikūręs Pilies muziejus žavi ne tik savo eksponatais, bet ir autentiška aplinka. Šis muziejus patiks vyresniems vaikams. Eksponatai „papasakos“ apie klaipėdiečių kasdienybę ir jos kaitą bėgant metams, reikšmingus istorinius įvykius, anuometinio gyvenimo būdo ypatumus ir kt. Nepraleiskite progos papildyti savo žinių bagažą.

Jūrų muziejus ir delfinariumas

Nepriklausomai nuo to, kokios amžiaus Jūsų vaikai, Jūrų muziejus bus tobulas pasirinkimas laikui su šeima. Baltijos jūros pakrantėje įsikūręs muziejus supažindins su stebuklingu vandens pasauliu: nuo ruonių ir kitų gyvūnų iki laivybos istoriją reprezentuojančios ekspozicijos. Negana to, pajusite, ką reiškia vaikštinėti po vandeniu!

Lankydamiesi šiame muziejuje nepralenkite ir Delfinariumo!

„Rūtos“ šokolado muziejus Šiauliuose

Vaikai ir šokoladas paprastai neatsiejami dalykai, todėl šokolado muziejus vaikams bus tobulas pasirinkimas. Turėsite progą susipažinti su fabriko istorija bei šokolado vartojimo paslaptimis, siekiančiomis tūkstantmečius! Muziejuje nestokojame ir kitu įdomių veiklų vaikams, pavyzdžiui, interaktyvių užsiėmimų.

Arklio muziejus

Unikalus ir vienintelis mūsų šalyje Arklio muziejus įsikūręs Niūronyse. Muziejaus eksponatai puikiai iliustruoja, kokią reikšmę arklys turi lietuvių ūkio bei kultūros istorijoje. Apžiūrėsite žemės dirbimo padargus, senovinis krepšius, bričkeles ir kitus vežimus.

O ar žinote, kad nuo 2020 m. sausio 1 dienos kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį muziejų nuolatines ekspozicijas galite aplankyti visiškai nemokamai? Nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai