Vaiko pinigai – kaip gauti didesnę išmoką?

vaiko pinigai

Nuo 2020 metų vyriausybė priėmė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimus, kuriais norima mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį bei padidinti finansinę paramą šeimoms, auginančioms vaikus. Kam suteikiami vaiko pinigai ir kaip karantino metu pretenduoti į didesnę išmoką?

Ką būtina žinoti apie vaiko išmoką?

Vaiko pinigai skiriami visiems vaikams nuo gimimo dienos iki 18 metų, o išmoka siekia 60,6 Eur. Jei šeima augina ar globoja daugiau vaikų, ji gali gauti papildomą išmoką, kai šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės nei 183 Eur. Papildomą išmoką taip pat gali gauti daugiavaikės šeimos. Jei auginate 3 ir daugiau vaikų arba neįgalų vaiką, teisę į papildomą išmoką turite nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Papildoma išmoka šiuo metu yra 40,17 Eur.

Prašymą gauti išmoką galima pateikti dviem būdais:

  • Elektroniniu būdu per www.spis.lt sistemą. Vaizdo instrukciją, kaip tai padaryti, rasite čia.
  • Raštu savivaldybėje, kurioje esate registruoti. Su savimi privalote turėti galiojantį asmens dokumentą.

Prašymą gauti išmoką užtenka pateikti vieną kartą ir ją gausite iki kol vaikui sukaks 18 metų. Dėl vaiko išmokos reikia kreiptis per 12 mėnesių nuo teisės į išmoką atsiradimo dienos (pavyzdžiui, vaiko gimimo). Vaiko pinigai į nurodytą sąskaitą turi ateiti kas mėnesį. Pinigai mokami vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų.

Vaiko pinigai gali būti skirti ir šiais atvejais:

  • Privalomosios pradinės karo tarnybos kario vaikui.
  • Besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai.
  • Išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui.

Daugiau informacijos apie papildomas išmokas rasite čia.

Per karantiną pajamas praradusioms šeimoms – didesnė išmoka

Šiuo laikotarpiu svarbu žinoti tai, kad šeimos, kurios neteko pajamų, gali pretenduoti gauti didesnes išmokas. Seimas priėmė įstatymą teikti ne 60,6 Eur, o 100 Eur sumą. Iki šiol nepasiturinčia šeima buvo laikoma ta, kurioje vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 250 eurų. Vertinant bendras šeimos pajamas buvo skaičiuojamas 12 mėn. darbo užmokestis. Per karantiną šis laikotarpis sutrumpintas iki 3 mėn. Šis įstatymo pakeitimas galios 6 mėn. nuo ekstremalios situacijos paskelbimo ir karantino pabaigos.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai