Vasaros stovyklos – kaip joms paruošti vaiką?

vasaros stovyklos

Vasaros stovyklos tėvams atrodo kaip koks filmo scenarijus – geras oras, smagi kompanija, grynas oras ir aktyvios pramogos. Deja, realybė gali būti ne visuomet tokia patraukli, kaip atrodo. Dažnai po pirmos nakties svetimoje aplinkoje ar ginčo su kitu vaiku galite sulaukti skambučio su ašaromis ir prašymu tuoj pat pasiimti namo. Kaip vaiką paruošti vasaros stovyklai ir ką daryti, jei jis staiga persigalvojo?

Bet kokia stovykla – ne išeitis

Dažnai tėvai apie tai, kad nori vaiką išleisti į stovyklą, susigriebia jau beveik prasidedant vasarai. Natūralu, kad geriausios vietos užimtos, o tada atsiranda poreikis tiesiog kur nors išvežti vaiką. Jei norite, kad jam stovykloje patiktų, atrinkite tokią, kuri atitiktų vaiko charakterį, pomėgius. Prieš svarstydami variantus, pasitarkite su juo, išsiaiškinkite, gal yra veiklų, kurias jis nori patobulinti, o gal seniai svajojo išbandyti kažką naujo?

Jei vaiką į stovyklą išleidžiate pirmą kartą, būtinai prieš tai nuvykite į vietą ir ją apžiūrėkite, pasikalbėkite su ten dirbančiu personalu. Jei turite galimybę, pasiimkite ir jį –taip vaikas apsipras su aplinka, ten atvykus jam nebus toks šokas.

Svarbu nedaryti vienos iš esminių klaidų ir neprimaitinti vaiko pažadais. Verčiau nesakykite, kad jis ten susiras daug draugų, visada bus labai smagu, tiesiog snigs vienaragiais ir vaivorykštėmis. Stovykloje visi žmonės nepažįstami ir santykiai kuriami iš naujo, tad jei vaikas nėra ekstravertas, jam gali būti sunkiau. Verčiau nupasakoti jam realią situaciją ir iš anksto apsitarti, su kokiais sunkumais gali tekti susidurti, ir ką tokioje situacijoje daryti.

Ką daryti, jei vaikas nori namo?

Jei vaikas staiga sugalvojo, kad stovykloje jam nebepatinka ir jis nori namo, neskubėkite daryti išvadų ir užvedinėti automobilio, kad jį parsivežtumėte atgal. Svarbu realiai įvertinti situaciją. Vaikai, o ypač paaugliai, yra linkę dramatizuoti ir viena nesėkmė ar bloga diena juos jau veda į kraštutinumą. Pavyzdžiui, vieną dieną jis susipyko su draugu ir jau nori namo, o iki jums atvažiuojant susitaikė ir maldauja leisti pasilikti.

Jei jaučiate, kad vaikas neturi rimtų argumentų, nepulkite jo kaltinti ir aiškinti, kad už stovyklą jau sumokėta ir jis ten turės būti iki galo. Pabandykite derėtis. Paprašykite jo pabūti dar vieną dieną arba paskambinti po dviejų, jei vis dar bus blogai – tuomet pasikalbėsite.

Taip pat galite paskambinti vasaros stovyklos vadovams ir jų pasiteirauti, kaip jūsų vaikui sekasi. Galbūt jie galės nupiešti realią situaciją ir papasakoti, su kokiais sunkumais susiduria jūsų vaikas. Galite jiems duoti patarimų, kaip elgtis vienokioje ar kitokioje situacijoje arba kartu sudaryti strategiją, kaip motyvuoti vaiką pasilikti ilgiau.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai