Mokytojų aprangos kodas: yra ar nėra?

mokytoju-aprangos-kodas-tamo-pigult

Vis dar kyla diskusijų dėl to, ar vaikams mokyklose reikalingos uniformos, todėl nieko stebėtino, kad nepaminėtas nelieka ir mokytojų įvaizdis. Nors iš esmės griežti standartai jų aprangai neegzistuoja, yra tam tikros nerašytos taisyklės, kuriomis vadovaujasi daugelis mokytojų. Šį kartą pabandysime aptarti, kodėl jų rūbai yra tokie svarbūs ir kokių taisyklių visgi reikėtų paisyti.

Kodėl mokytojų apranga yra tokia svarbi?

Nors atrodytų, jog mokykloje svarbiausios turėtų būti pedagogų žinios ir sugebėjimas jas perteikti mokiniams, daugelis yra įsitikinę, jog savo įvaizdžiu mokytojai taip pat siunčia tam tikrą žinutę. Dažniausiai įvairių nesusipratimų gali kilti tuomet, kai pedagogas išdrįsta apsirengti šiek tiek nestandartiškai ar netgi iššaukiančiai. Tokiais atvejais apranga gali tapti pašaipų objektu, o jei stiliaus sprendimai bus itin drąsūs, pamokų metu mokiniams taip pat bus kur kas sunkiau susikaupti. Tad nors griežtų reikalavimų mokytojų aprangai nėra keliama, kiekvienas iš jų turėtų gerai pagalvoti apie savo formuojamą įvaizdį.

Kokia turėtų būti pedagogų apranga?

Tarp pedagogų labai dažnai vyrauja klasikinis stilius – moteriški ir vyriški švarkai, marškiniai ir kiti pakankamai formalūs rūbai. Visgi, įvaizdžio specialistai teigia, jog pedagogų įvaizdis neturėtų būti pernelyg griežtas ir autoritetingas – jį verčiau palikti įmonių vadovams. Mokytojas turi atrodyti draugiškas ir prieinamas, o prie to ženkliai prisideda ir jo apranga. Tokiais atvejais geriausia rinktis patogius, judesių nevaržančius ir ne pernelyg formalius drabužius bei surasti bendrą stiliaus balansą. Pavyzdžiui, jei džinsai vyrams (juos rasite Pigu.lt el. parduotuvėje) bus dėvimi kartu su švarku, įvaizdis bus solidus, tačiau ne pernelyg formalus.

Savaime suprantama, jog mokytojų aprangą visi įsivaizduoja padoriai: jokių trumpų suknelių, sijonų ar itin gilių iškirpčių. Taip pat vyrauja nuomonė, kad pedagogai turėtų rengtis pakankamai šiuolaikiškai. Tai nereiškia, kad reikia vaikytis naujausias madas, tačiau jei mokiniams bus akivaizdu, kad mokytojas neatsilieka nuo šių dienų aktualijų, kur kas didesnė tikimybė, jog jis pelnys jų pagarbą. Žinoma, kartais tam pakanka būti tiesiog geru specialistu, tačiau jei siunčiama žinutė bus tikslinga, viskas klostysis kur kas paprasčiau.

Gali kilti diskusijų ir dėl to, ar mokytojai turi teisę darbe išreikšti savo asmenybę, tačiau tokiais atvejais puikiai gelbsti įvairiausi aksesuarai. Net ir rengiantis klasikinio stiliaus drabužiais, tokį įvaizdį galima pagyvinti pasitelkus įvairias skareles, papuošalus ar laikrodžius – taip bus išsaugomas solidumas, tačiau tuo pačiu nenutolstama nei nuo savęs, nei nuo šiuolaikinių madų.

Susipažinus su skirtingomis nuomonėmis akivaizdu, jog tam tikras mokytojų aprangos kodas egzistuoja, tačiau kiekvienas jį suvokia šiek tiek kitaip. Tačiau jeigu bus laikomasi elementariausių etiketo ir estetikos taisyklių, jų įvaizdis niekam neturėtų užkliūti – tuomet ir ugdymo procesas klostysis be jokių nesklandumų.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai