Ergonomika tai? Sėdėkime ergonomiškai

ergonomiška kėdė

Kas yra ergonomika?

Šiandien, kai tenka neišvengiamai susidurti su nauja darbo ir mokymosi nuotoliniu būdu realybe, būtina neužmiršti pasirūpinti savo ir savo vaikų sveikata. Kai kompiuteris, stalas ir kėdė tapo jau neatsiejama darbo ir mokymosi namuose dalimi, galime tik pasistengti, kad mūsų naudojami baldai mums nekenktų ir suteiktų komforto jausmą.

Taigi kodėl ergonomika vaikams yra tokia svarbi ilgai sėdint? Pagrindinis ergonomikos tikslas yra visiškas prisitaikymas prie individualių asmens poreikių, o ne priešingai. Galų gale, vaikai nuolatos auga, todėl ergonomika jiems daro didesnį poveikį. Sėdint prie stalo svarbiausia sėdėti ergonomiškai- tai yra fiziologiškai optimali padėtis, kuri padeda atsipalaiduoti, susikaupti, tuo pačiu skatina sėdėti taisyklingoje padėtyje, užkertant kelią nugaros, pečių ir net galvos skausmams. Taigi ergonomika – svarbu, o kėdės turėtų būti ergonominės.

Ergonominio sėdėjimo privalumai

Begalo svarbu atminti, kad nėra tokio dalyko, kaip „teisingas“ ar „neteisingas“ sėdėjimas.

Vienintelis dalykas, kuris yra svarbus, yra reguliariai keičiama padėtis tol, kol vaikas nenuobodžiauja. Nesuvaržykite savo vaiko ir leiskite jam kėdėje judėti- iš tiesų tai skatina vaiko fizinį, psichinį ir psichologinį vystymąsi. Įsivaizduokite save darbe: jaustumėtės labai nepatogiai, jei ilgą laiką tektų sėdėti vienoje pozoje. Dinamiškas sėdėjimas mankština raumenis, pagerina kraujotaką ir sumažina apkrovą apatinei nugaros daliai.

Norint sėdėti taisyklingai, naudojamą ergonominę kėdę, turi būti įmanoma pritaikyti prie vaiko ūgio ir kūno sudėjimo. Pateikiame keliatą naudingų patarimų į ką vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis ergonomišką vaikišką kėdę.

Ergonominės kėdės sėdynė ir atlošas turi prisitaikyti prie natūralių vaiko fizinių poreikių.

– Pėdos turėtų būti tvirtai padėtos ant grindų, o vaiko keliai sulenkti devyniasdešimt laipsnių kampu. Lanksti sėdynė taip pat skatina dinamišką sėdėjimą.

– Sėdynės gylis sureguliuojamas taip, kad tarpas tarp priekinio kėdės krašto ir blauzdos turėtų būti maždaug keturių pirštų pločio. Tai užtikrina netrukdomą kraujo apytaką kojose.

– Svarbu, kad reguliuojama vaikiška ergonomiška kėdė turi suteikti tinkamą atramą nugarai, išlaikant stuburą taisyklingoje padėtyje. Apatinė nugaros dalis ir pečiai turi remtis į kėdės atlošą.Tai padės jaustis patogiai net ir ilgai sėdint.

– Norėdami sureguliuoti stalo aukštį, padėkite rankas ant darbastalio. Sureguliuokite stalo aukštį, kol vaiko alkūnės bus šiek tiek daugiau nei 90 laipsnių kampu.

Sėdėkime ergonomiškai

Apibendrinant galima pasakyti, kad ergonominė kėdė, kuri skatina dinamišką sėdėjimą, bene didžiausią įtaką daro vaikų taisyklingam sėdėjimui. Jų kūnas vis auga, o įpročiai vis dar formuojasi. Ergonominę kėdę lengvai galėsite pritaikyti prie vaiko ūgio ir kūno sudėjimo. Šiuo metu kėdžių funkcionalumas ir ergonomika tampa esminiais dalykais. Svarbiausia, kad vaikai mokydamiesi turėtų daryti trumpas pertraukėles, o ne visą laiką sėdėti prie savo darbo stalo.

Visi, kurie dar neturite kokybiškos ergonominės kėdės savo namuose, ją galite įsigyti su specialiu nuolaidos kodu mūsų internetinėje svetainėje: https://www.musonas.lt/

Specialus projektas VšĮ „Versli Lietuva“ – „Internete karantino nėra“.

Nuolaida su kodu SEDEKTAISYKLINGAI

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai