Elektroniniams dienynams patiriant perkrovas, TAMO optimizuoja sistemą

Dėl koronaviruso plitimo bei karantino šiandien visoje Lietuvoje pradėjus nuotolinio ugdymo procesą šalyje veikiančios elektroninės mokymosi sistemos patyrė perkrovas. TAMO grupė susidūrė su 10 kartų didesniais nei įprasta srautais, taip pat patyrė trikdžių, tačiau jie – jau sprendžiami.

„Atsiprašome vartotojų – daliai jų šįryt nepavyko prisijungti prie sistemos – už patirtus nepatogumus. Buvome pasiruošę 4 kartus didesniems nei įprasta vartotojų srautams. Porą pastarųjų savaičių sistemą labai rimtai ruošėme netipiškai didelėms apkrovoms – atlikome visus įmanomus pačios sistemos optimizavimus, iki maksimumo padidinome serverių resursus. Visgi daugeliui startavus nuotolinį mokymą vienu metu, pirmadienio ryto srautas buvo didesnis, nei planavome. Tad šiuo ieškome papildomų sprendimų greitai situacijos korekcijai, optimizuojame sistemos greitaveiką“, – sakė TAMO grupės vadovas Edgaras Jasalinis.

Jo teigimu, TAMO specialistų komanda šiuo metu dirba nepailsdama, kad esamą sistemos architektūrą dar geriau pritaikytų pandemijos metu dešimteriopai išaugusiems srautams ir sudarytų kaip įmanoma kokybiškesnę nuotolinio ugdymo galimybę Lietuvos mokiniams bei mokytojams.

E. Jasalinis sakė, kad kokybiškam sistemos darbui svarbu kaip įmanoma tolygenis srautų pasiskirstymas. Pirmadienio 10 val. ryto, sumažėjus iš pačio ryto buvusiai ypač didelei apkrovai, TAMO valdoma sistema jau funkcionavo daug optimaliau. Vienu metu sistema gali naudotis iki 20 tūkst. vartotojų, tačiau rytinės apkrovos ženkliai viršijo limitus, todėl sistemoje atsirado trikdžių.

Atsižvelgdama į koronaviruso plitimo pavojų ir Lietuvoje sustabdytą mokinių ugdymo procesą bendrojo lavinimo mokyklose, TAMO grupė suteikė galimybę nemokamai naudoti elektroninę mokymosi aplinką EMA visoms Lietuvos mokykloms, jų mokytojams ir mokiniams: nemokamai pasidalino mokymosi turiniu, kuriuo visų mokyklų mokytojai ir mokiniai gali naudotis nemokamai ir neribotai jau nuo kovo 12 dienos. 

Pandemijos metu įvedus karantiną daugelyje vakarų valstybių, su sistemos trikdžiais susidūrė ir pasauliniu mastu nuotoliniam darbui naudojamos sistemos.

Svarbi informacija TAMO e. dienyno naudotojams.

Mokymo(-si) procesui persikėlus į virtualią erdvę ir išaugus lankytojų srautams, TAMO grupė pateikia rekomendacijas, kurios padės užtikrinti sklandesnį TAMO e. dienyno darbą nuotolinio mokymo metu:

  1. Esant galimybei, tvarkaraščio ir pamokų informaciją užpildykite keletui dienų į priekį. Taip mokiniai iš anksto galės susipažinti su būsimų pamokų informacija.
  2. Didesnės apimties pranešimus su pridėtais dokumentais taip pat siųskite iš anksto – pranešimų gavėjai turės daugiau laiko susipažinti su gauta informacija.
  3. Pranešimus siųskite tik toms gavėjų grupėms, kurioms skirtas pranešimas. Jei dalinatės užduotimis su mokiniais, tuomet pranešimą siųskite tik mokiniams.
  4. Esant didžiausiam sistemos apkrovimui (nuo 9 val. ryto iki 12 val.), rekomenduojame atlikti tik būtinus veiksmus susijusius su nuotoliniu mokymu(-si).
  5. Jeigu naršyklėje matote klaidos pranešimą, vadinasi sistema veikia ir jūs esat eilėje. Perkraukite puslapį paspausdami atnaujinti / perkrauti (Refresh) mygtuką. Šį veiksmą gali tekti pakartoti kelis kartus, kol būsite nukreipti atgal į sistemą. Arba palaukite ir pabandykite prisijungti už keleto minučių.
  6. Pabaigus darbą, atsijunkite nuo savo paskyros.
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai