Naujienlaiškis „Aš manau!“: Europos atsakas į koronaviruso pandemiją

Aš manau

Šio pavasario aktualijų naujienlaiškis „Aš manau!“ darbui su mokiniais yra skirtas giliau susipažinti Europos atsaku į COVID-19 pandemiją ir pastangomis ją įveikti. Antrąją temą skiriame viruso pasekmėms ekonomikai ir domimės, kaip Lietuva bei Europos Sąjunga sieks įveikti krizę bei sušvelninti jos padarinius. Trečiojoje temoje apžvelgiame kovos su klimato kaita ir koronaviruso pandemijos ryšius. 

Kiekvienai temai elektroniniame leidinyje pateikiamas spektras atidžiai parinktų žiniasklaidos ištraukų bei šaltinių, socialinių medijų komentarų, ekspertų nuomonių, klausimų diskusijoms bei įdomių faktų. Numeris parengtas bendradarbiaujant su LR Užsienio reikalų ministerija, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu bei Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje. Kviečiame naudoti, o įspūdžiais pasidalinti trumpoje apklausoje. Atsidėkodami po karantino atsiųsime Jums partnerių – LR Užsienio reikalų ministerijos, Vilniaus universiteto ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje – dovanojamų suvenyrų.

Naujienlaiškis „Aš manau!“ – tai unikali edukacinė priemonė mokytojams bei tėvams, padedanti svarbiausias aktualijas analizuoti ir diskutuoti su mokiniais istorijos, pilietinio ugdymo, geografijos ir kitų dalykų pamokose. Tai – tęstinis projektas, organizuojamas jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos, kuri tęsia praėjusių metų kartos projektus.

Naujienlaiškis pirmą kartą inicijuotas 2015 m. pavasarį, kai Lietuvos mokykloms buvo išplatinti trys pirmieji naujienlaiškiai. Tarptautinėje praktikoje tokie naujienlaiškiai yra formaliojo ugdymo dalis, tuo tarpu Lietuvoje pilietinio ugdymo ir kitos pamokos vis dar yra nutolusios nuo aktualių ir mokiniams artimų temų.

Kartą per mėnesį projekto komanda iš svarbiausių Lietuvos ir pasaulio aktualijų atrenka tris temas, pateikia VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologų nuomones, kitų ekspertų komentarus, atgarsius socialinėse medijose bei klausimus diskusijoms. Temų tikslas – supažindinti moksleivius su naujausiais įvykiais Lietuvoje ir pasaulyje bei skatinti diskusijų kultūrą, mokyti medijų raštingumo bei formuluoti argumentuotas mintis.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai