Padėka mokytojams – penktadienis diena su uniforma

Penktadienis diena su uniforma

Prasidėjęs nuotolinis mokymas Lietuvoje įnešė daug sumaišties ne tik mokytojams ir mokiniams, bet ir tėvams. Per labai trumpą laiką mokykla turėjo persikelti į kiekvieno mokinio namus. Turbūt daugelis šiuo metu suprato, kad mokytis namuose gera, bet mokykloje geriausia. Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos moksleivių tėvai norėjo palaikyti ir padėkoti mokytojams už jų darbą, todėl sugalvojo būdą kaip tą padėką išreikšti ir įtraukti visus Lietuvos mokinius. Taip gimė iniciatyva „Penktadienis – diena su uniforma“, kurios idėja paskatinti mokinius penktadieniais vilkėti uniformas ir tokiu būdu palaikyti mokytojus.

„Šiandien, šios iniciatyvos jau 4-as penktadienis. Pirmasis buvo skirtas mūsų Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos mokytojai Aušrai Sudikienei. Prasidėjęs karantinas, ir mokslas namuose įnešė daug nežinios ne tik vaikams, tėvams, bet ir mokytojams. Laukdami nuotolinės pirmos pamokos, su mamomis pagalvojome, kad būtų šaunu, kažkokiu būdu, nusiųsti žinutę savo mokytojai, kad parodytume, jog mes esame kartu, palaikome ir suprantame. Taip gimė mintis, visiems klasės mokiniams, apsirengti uniformas“, – pasakojo antroko mama Aida Šeputienė.

Kodėl būtent penktadienis?

„Prie šios idėjos prisijungė visa mūsų klasė. Visi tėveliai sutiko, kad palaikymas mokytojui, tokiu metu yra labai reikalingas. Mokytoja, dėkojo vaikams ir šią tyliąją žinutę, ji suprato iš karto. Gali kilti klausimas kodėl penktadienis? Todėl, kad kai ugdymas vyko įprastu ritmu, mokyklos turinčios uniformas, turėdavo penktadienius kurie buvo vadinami – Diena be uniformos. Mokiniai jų laukdavo. Dabar apsivertus mokslams aukštyn kojomis, vaikai laukia penktadienių, nes gali mokydamiesi namuose, apsivilkti uniforma. Tai darant, kartu išreikšti padėką savo mokytojui, dirbančiam su jais nuotoliniu būdu“, – pridūrė antroko Simo mama.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo „Penktadienis Diena Su UNIFORMA!“

Graži iniciatyva – ar sulaukė palaikymo?

Žinutė apie šią iniciatyvą žaibiškai pradėjo sklisti socialiniuose tinkluose. Kviesti palaikyti mokytojus ir prisidėti prie šios iniciatyvos ragino ir žinomos įmonės, bei tėvai savo Facebook paskyrose.

„Prie iniciatyvos jungiasi labai daug miestų ir mokyklų. Gauname padėkas iš mokytojų, už parodytą dėmesį ir supratingumą. Prie iniciatyvos kviečia jungtis miestų savivaldybės, bibliotekos. Tai džiugina!“,- neslėpė džiaugsmo mama Aida.

„Dar noriu paminėti, kad per šias 4 savaites, aš asmeniškai sulaukiau apie 40 žinučių iš mokytojų, kurie dėkojo. Tai tik leido suprasti, kad ši iniciatyva buvo reikalinga ir žinutė buvo suprasta!“,- pridūrė viena iš idėjos autorių.

Ši iniciatyva tik dar kartą įrodė, kad šiuo įdomiu laikotarpiu galime būti kūrybingi ir palaikyti mokytojus, kurie kiekvieną dieną bando įveikti nuotolinio mokymosi iššūkius.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai