Programavimo įgūdžių svarba darbo rinkoje

Norite išmokti programuoti, kad sukurtumėte daugiau vertės dabartiniame darbe, o gal bandote visiškai pakeisti profesiją? Bemaž 50% darbo skelbimų pozicijų susijusios su programavimu. Šis populiariausių darbo pozicijų sąrašas gali padėti nustatyti mokymosi prioritetus.

  1. Administravimas, sekretoriavimas – šioje srityje tikriausiai daugiausiai pasikartojančio darbo, todėl kylant automatizavimo bangai, įmonės skuba diegti procesus automatizuojančius robotus (RPA), o juos diegti ir valdyti gan nesunku turint  IT pagrindus bei naudojantis tokiomis platformomis kaip UIPath, Power Automate. Naudojate Google Sheets? Išmokite Google Script.
  2. Finansai, apskaita – panašiai kaip ir administravime, finansuose ir apskaitoje, svarbu ne tik procesų automatizavimas, bet ir gebėjimas ieškoti, rinkti, automatizuoti duomenis. „Python“ plačiai naudoja bankininkystės ir draudimo kompanijos, todėl pagrindinės šios populiarios kalbos žinios pasitarnautų bet kuriam finansų specialistui. Python programavimo kalba aplenkė JAVA ir tapo antrąja pasaulyje, pagal populiarumą.
  3. Gamyba/pramonė – jei gamyboje jau kuris laikas buvo svarbios C programavimo kalbos, leidžiančios valdyti įrenginius, tai dabar net sandėlio darbuotojai turi mokėti elementarias SQL užklausas, kad tikrintų sandėlio prekių likučius. SQL puikiai tinka duomenų analizei, net kai dirbate su didžiuliais duomenų rinkiniais. Rinkodaros padalinio specialistai panaudos šią programavimo kalbą analizuodami kampanijų rezultatus arba pristatydami savo sprendimus vadovybei.
  4. Pardavimai ir rinkodara – rinkodara paskutiniuosius 10 metų itin sparčiai evoliucionavo, kur labai svarbios patapo skaitmeninės rinkodaros galimybės, o šios įtraukia ir poreikį optimizuoti svetaines, įsidiegti ir koreguoti įvairų programinį kodą. Dažniausiai sutinkamos PHP ir Javascript kalbomis parašytos aplikacijos. Taip pat auga Lietuviškų programinių produktų pardavimai. Reikalaujant vis daugiau pardavimo specialistų šioje srityje, o nesuprantant produkto, sėkmingi pardavimų procesai taptų iššūkiu.
  5. Vadyba ir valdymas – ir vadyboje, ir valdyme, vadovauti produktams ir procesams, kurių nesupranti yra beveik neįmanoma, ypač kai tai kertiniai procesai įmonėje, taupantys ir optimizuojantys laiką bei padedantys parduoti. Taigi kiekvienas vadybininkas ir vadovas privalo turėti pagilintas IT žinias.
  6. Transportas ir logistika – skaitmenizacijos poreikį ypač išryškino pandemija. Šiandien krovinio vežimo dokumentai  vis dar rašomi ranka, dokumentai turi keliauti kartu su kroviniu, būti pristatyti į įvairias transportavimo įstaigas. Vien šios srities skaitmenizacijai EU iki 2024 m. numačiusi skirti 750 mlrd. eur. Programinės įrangos kūrimui ir adaptavimui tarp šalių ir šalies institucijoms reiks žmogiškųjų resursų. Istoriškai susiklostė, kad logistikos ir transporto sistemų kodas parašytas JAVA programavimo kalba.

Skaitmetizacijos procesai neišvengiami,  reikės netik automatizuoti duomenų apsikeitimą, bet ir išmokti juos analizuoti.  Logistikos specialistams atliekant užsakymą gali tekti net rašyti užklausas ir naudoti įvairius duomenis pasitelkiant Python programavimo kalbos pradmenis. Nežinia, kiek toli ši sritis pažengs ateityje.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai