TAMO grupė atvėrė savo skaitmeninių leidinių erdvę

„Atvėrėme savo e. dienyno erdvę ir tiems vartotojams, kurie nesinaudoja TAMO e. dienyno sistema, nes matome galimybę šiuo laikotarpiu ne tik augti patys, bet kartu su gerai žinomomis leidyklomis – „TEV“, „Baltų lankų“ vadovėliai“ ir „Didakta“ – perkelti vadovėlius bei papildomą mokomąją medžiagą į skaitmeninę erdvę ir leisti patogiai, mokytojams ir mokiniams viską rasti vienoje vietoje.“ – sako TAMO grupės vadovas E.Jasalinis.

TAMO grupė, kuriai priklauso didžiausias Lietuvoje e. dienynas TAMO, elektroninė mokymosi aplinka EMA (www.emapamokos.lt) ir sistema, padedanti ruoštis brandos egzaminams Egzaminatorius (www.egzaminatorius.lt) iki šiol galėjo įgyvendinti visą mokymosi procesą, išskyrus vadovėlių pateikimą. 

Naujovė svetainėje – leidinių skiltis, kurioje bus galima rasti daugiau nei 70 vadovėlių, skirtų 1-12 klasių moksleiviams. Leidinių skiltis bus nuolat pildoma ir atnaujinama, o prieiga vartotojams neribojama iki pat 2020 mokslo metų pabaigos.

TAMO/Leidiniai užtikrins mokiniams ir mokytojams galimybę naudotis skaitmeniniais vadovėliais: patogiai juos vartyti, skaityti elektroninėje erdvėje ir viską rasti vienoje vietoje. Tai ypatingai aktualu šiuo metu, kai visa švietimo bendruomenė ruošiasi nuotoliniam mokymui (-si). 

Partnerių pasirinkimas

Partnerių pasirinkimui skyrėme didelį dėmesį. Visų pirma, tai turėjo būti vadovėliai, kurie yra plačiai naudojami mokyklose bei apima pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Mokslinės literatūros leidykla TEV savo matematikos turinio skaitmenizavimo programą pradėjo jau 2005 metais ir iki šiol garsėja savo skaitmeniniais produktais, kuriais noriai ir aktyviai naudojasi Lietuvos mokytojai ir mokiniai. „Baltų lankų“ vadovėliai“ – leidykla leidžianti į kokybišką integruotą turinį orientuotus vadovėlius ir mokomąsias priemones. Unikalūs pradinėms klasėms skirti integruoto ugdymo vadovėlių ir pratybų komplektai turi popierines ir skaitmenines versijas, kuriuos galima rasti ugdymo priemonėje E-lankos (www.e-lankos.lt).

Šiuo metu Tamo/Leidiniai platforma pradeda veikti su trijų žinomų leidyklų vadovėliais, tačiau galime tapti puikia vieta talpinti leidinius ir kitoms leidykloms. Mums svarbu, kad Tamo/Leidiniai išpildytų ne tik mokytojų ir mokinių lūkesčius, tačiau taptų vieta, kurioje kiekvienas norintis galėtų rasti sau tinkamą knygą.

Projekto partneriai: leidyklos „TEV“, „Baltų lankų“ vadovėliai“ ir „Didakta“.

1989 metais buvo sukurta Matematikos ir informatikos instituto leidybinė grupė, kuri 1991 metais virto mokslinės literatūros leidykla TEV. Leidykla tapo viena iš edukacinės leidybos lyderių Lietuvoje, o „mėlynoji“ matematikos serija populiarumu nenusileido populiariems to meto detektyvams, o V-VIII klasių vadovėlių tiražai viršijo 50 tūkstančių! 2005 metais buvo pradėta nauja šiuolaikiškų vadovėlių serija „Matematika Tau“ (V-XII klasės), į kurių komplektą be visų įprastinių pagalbinių priemonių įeina ir kompiuterinės priemonės su daugybe ugdomųjų ir pažintinių programų bei užduočių. Nuo tada TEV pradėjo savo matematikos turinio skaitmenizavimo programą, kuri nesustoja iki šiol.

„Baltų lankų“ vadovėliai“ – vadovėlius ir mokomąsias priemones leidžianti leidykla, įsteigta, atskyrus mokomosios literatūros leidybą nuo „Baltų lankų“ grožinės literatūros leidybos. Šioje leidykloje išleisti leidiniai garantuoja kokybišką integruotą turinį, orientuotą į priešmokyklinį, pradinį ir vyresnių klasių ugdymą.

„Vaivorykštė“ (vaivorykste.eu) – unikalus pradinėms klasėms skirtas integruoto ugdymo vadovėlis, vis labiau įsitvirtinantis pradinėse mokyklose. Vadovėlių kom­plektas patvirtintas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kaip tinkamas naudoti ugdymo procese. 5-8 klasėms skirti kalbos vadovėliai – gilias tradicijas turinčios mokymo priemonės, iš kurių lietuvių kalbos ir literatūros mokosi dauguma Lietuvos vyresnių klasių mokinių.

Leidykla „Didakta“ orientuojasi į pedagoginės literatūros leidybą, apima įvairių mokomųjų dalykų spektrą. Leidykla siūlo mokykloms ir visuomenei įvairių mokomųjų ir informacinių plakatų, reprodukcijų, metodinių leidinių mokytojams, portretų galerijų. Šios priemonės turėtų pradžiuginti įvairių sričių pedagogus, sudaryti galimybę praturtinti mokymo proceso organizavimą.

Naudingos nuorodos:

dienynas.tamo.lt/leidiniai

www.evadoveliai.lt

www.matematika.lt

www.baltulankuvadoveliai.lt

www.e-lankos.lt

www.didakta.lt

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai