Valstybiniai brandos egzaminai (VBE) – ko turėtume laukti?

Bronislovas Burgis

„Pusmetį patirti būseną be mokyklos, be mokytojų, be klasės draugų ir ne atostogaujant yra milžiniška, neįkainojama gyvenimo patirtis jauniems žmonėms! Abiturientai – kas kita. Jiems šiemet reikia tęsinio“, – teigia vienas iš KTU gimnazijos (KTUG) įkūrėjų ir ilgametis jos vadovas Bronislovas Burgis, paklaustas apie nuotolinio mokymo aktualijas ir iššūkį kuris laukia šiemet abiturientų. Po ilgų diskusijų buvo nutarta, jog valstybiniai brandos egzaminai (VBE) šiemet vyks. Tikimasi, kad pavėlinus VBE sesijas, abiturientai turės daugiau laiko pasirengti.

B. Burgio manymu, kalbant apie tai kas vyksta šiandien, turėtume įžvelgti ir gerąją pusę. Iš šios situacijos galime išsinešti daug gerų patirčių, tai gali tapti proveržiu mūsų švietimo sistemoje.

„Atėjus krizei, mūsų švietimo sistema į ją tėškėsi kaip musė į akmeninę sieną. Prasidėjo blaškymasis: kas ką turi (neturi), kas moka (nemoka) tuo naudotis, kas dirba (nedirba) ir kas tai kontroliuoja, kam kiek už tai mokėti (nemokėti) ir pan. Mes turime šansą pagaliau išvalyti per metų metus prisigėrusias dumblo beveik visų dalykų programas. Mes turime šansą pagaliau perkelti akcentą nuo mokymo „pagal programą“ prie mokymo pagal situaciją, pagal poreikį, suteikti žymiai daugiau savarankiškumo brandos siekiantiems žmonėms“, – komentuoja vienas iš KTU gimnazijos įkūrėjų.

Pasiteirautas ar tai sąžininga abiturientų atžvilgiu jau dabar paskelbti VBE sesijų datas, atsižvelgiant į tai, jog niekas nežino iki kada Lietuvoje galios karantinas ir kaip dar gali plisti virusas, abiturientai ir taip šiuo metu išgyvena įtampa ir nerimauja, kaip tinkamai pasiruošti VBE sesijai nuotoliniu būdu. „Krizė mums pamėtėjo daug istorinių šansų. Ministras juk žino, kad kitais metais bus kitas ministras. Jis turi šansą drąsiai įeiti į istoriją ryžtingais ir protingais sprendimais“, – kalbėjo B. Burgis.

„Abiturientai! Jūs norite gauti tikros brandos atestatą? Laikykite VBE savo kambaryje. Gal savo klasėje. Gal savo mokykloje, gal kitoje mokykloje. Rašykite kompiuteriuose, rašykite popieriuje. Būkite pasirengę visokiausiems variantams“, – pastebėjo B. Burgis.

„Visa ši situacija pamėtėjo mums istorinį šansą – pagaliau atsikratyti homo sovietikus požiūrio į tuos, kurie mokosi ir kurie moko. Žinau, kad rezultatas man bet kuriuo atveju patiks,“ – sako B. Burgis.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai