VYTENIS SINKEVIČIUS: „VISADA BUVAU VYTURYS IR TAI NEPASIKEIS“

Daugiau nei dešimtmetį rytinę radijo laidą vedęs Vytenis Sinkevičius jau beveik metus gyvena kitokiu, kur kas įprastesniu biuro darbuotojo ritmu. Tačiau jis neslepia, kad radijuje praleisti metai padarė savo:

„Bent vienas dalykas tikrai nepasikeitė ir vargu ar kada pasikeis, – šypsosi Vytenis. – Aš vis dar atsibundu penktą ryto“.

Kasdienės rutinos pokyčiai nepaveikė ir dar vieno dalyko – laidų vedėjas sako kruopščiai planuojantis su šeima leidžiamą laiką ir pirmenybę teikiantis aktyvioms, įspūdžių teikiančioms pramogoms.

 

„VYTURIŠKO“ GYVENIMO BŪDO PRIVALUMAI

Vytenis užsimena, kad nors jo rytas prasideda labai anksti, tai laikais, kurį jis itin vertina ir skiria sau.

„Kiti gal labiau vakarais ieško ir randa laiko ramiai pabūti, o aš vakarus skiriu šeimai, o rytus – sau. Tos kelios valandos, kai mintyse susidėlioju dienos darbus, apgalvoju, kas tuo metu svarbiausia, man labai brangios. Čia toks vyturiško gyvenimo būdo privalumas. Man niekada nebuvo labai sunku anksti keltis, tiko rytinės radijo laidos diktuojamas dienos ritmas“, – sako V.Sinkevičius.

Toliau įsukanti šeimos dienos rutina dar labai priklausoma nuo mažiausio nario – į pirmą klasę einančio Vytenio sūnaus.

„Rytais vežu sūnų  į Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnaziją, o pavakarę atsiprašau iš darbo ir keliauju jo parvežti namo arba į ledo ritulio treniruotę. Tai tas laikas, kai nemažai vyriškų dalykų spėjame aptarti. Sėdime kamštyje ir šnekamės apie tai, kas nutiko mokykloje, kaip sekėsi, planuojame, ką dar galėsime nuveikti vakare. TAMO programėlė man jau būna daugybę dalykų apie tai, kas vyko mokykloje, pranešusi, bet be galo įdomu, kaip pats sūnus tai mato, kaip jaučiasi, kas jam atrodo svarbu“, – pasakoja Vytenis.

 

Vakarus Vytenis sako dažniausiai leidžiantis su šeima, tačiau ilgai vakaroti taip ir neįprato.

„Vakarais po baseino, po vakarienės randame laiko aptarti ne tik mažojo kitos dienos planus. Pastaruoju metu itin jaučiu, kad laikas tiesiog skrieja. Čia pirmadienis, o štai jau, žiūrėk, ir penktadienis. Tad man labai svarbu kasdien nuveikti kažką, kas dieną išskirtų iš kitų. Kad žiūrėdamas atgal į prabėgusią savaitę jausčiau, kad va tą dieną buvome baseine, tą – kine, o kažkurią tiesiog ramiai vakarojome namie“, – apie kasdienybę pasakoja  žinomas laidų vedėjas.

 

PIRMENYBĖ AKTYVIAM IR SUPLANUOTAM LAISVALAIKIUI

Nors dabar Lietuvoje karaliaujanti žiema toli gražu ne pats mėgstamiausias Vytenio metų laikas, jis sako žiemos malonumus kasmet atrandantis kartu su šeima.

„Vaikams žiema didžiulis džiaugsmas. Tad stengiamės daugiau laiko praleisti lauke, dūkti, pramogauti, ypač savaitgaliais. Apskritai savaitgaliais stengiamės pakeisti aplinką ir veiklas planuojamės iš anksto, kad nereiktų šeštadienį atsikėlus galvoti – o ką gi čia savaitgalį nuveikus. Laikas juk brangiausia, ką gali skirti artimiausiems žmonėms“, – sako jis.

 Pirmenybę Vytenis teikia aktyvioms, įspūdžių teikiančioms pramogoms ir laisvalaikiui, o tai, kad vaikai taip pat kaip ir jis prabunda anksti ir yra tikri vyturiukai, leidžia visai šeimai gyventi vienu ritmu.