Kaip organizuoti ugdymą namuose?

Karantinui tęsiantis tėvai turi apsišarvuoti kantrybe ir nepasimesti informacijos gausybėje. Kaip niekada anksčiau visi dalinasi įvairiomis idėjomis, kaip tęsti vaikų ugdymą namuose bei kokiais žaidimais užsiimti.

Bendraudami su ugdymo įstaigomis, mes paruošėme Jums atmintinę, į ką kiekvienas turi atkreipti dėmesį organizuodamas ugdymą namuose.

Įrenkite mokymosi erdvę bei pasirūpinkite atributais, kurie parodytų, kad dabar užsiėmimų metas

Pradėkite užsiėmimo valandėlę paleisdami muziką ar paskambinę skambučiu. Jei turite šviesos staliuką, perkelkite visas veiklas ant jo. Tegu tai būna speciali vaiko darbelių vieta, kurioje gali susikaupti.

Viena diena – viena veikla

Neperkraukite vaiko dideliu kiekiu informacijos.Jei šiandien paskyrėte dieną skaičiavimui, skaičiuokite viską. Pavyzdžiui, medžius už lango, šokio žingsnelius, ar kiek reikia kaladėlių, kad pastatytumėte pilį.

Palaikykite dienos ritmą

Būnant visą laiką namuose yra lengva pradėti dažniau užkandžiauti, praleisti daugiau laiko prie kompiuterio ar televizoriaus ekrano. Nustatykite tam skirtas valandas ir palaikykite dienos ritmą.

Ugdykite vertybes bei kurkite gyvenimo mokyklą

Jei reikia rinktis tarp akademinės veiklos ir namų ruošos darbų kartu, rinkitės laiką kartu. Tuo metu Jūs galite kalbėtis ir ugdyti vaiko vertybes, kaip empatija, dėkingumas, nuoširdumas, drąsa.

Leidžiant laiką namuose, gali atrodyti, kad įvairūs stalo žaidimai išbandyti, visos dėlionės sudėliotos, o ir seniai užmiršti žaislai ištraukti iš spintos. Tad galvodami apie naujas priemones, atkreipkite dėmesį į tas, kurios turi ne vieną panaudojimo funkciją bei suteikia galimybę žaisti ir mokytis vienu metu. Šiuo metu kiekvienas tėvas tampa ir mokytoju, tad turi prisiimti papildomą rolę ir užtikrinti edukacinės veiklos tęstinumą.

edu2 kuria ir gamina edukacines priemones ikimokyklinio amžiaus vaikams, tarp kurių galite rasti ir smagų balansavimo žaidimą PIKS, magnetines gyvūnų figūrėles Imaginary Fauna, kurios papildytų gamtos pažinimo veiklas bei edu2 šviesos staliuką, kuris puikiai tinka kūrybai, žaidimui ir pažinimui.

Visiems TAMO lankytojams edu2.lt dovanoja 10% nuolaidą lavinamosioms ugdymo priemonėms iki balandžio 26d. Nuolaidos kodas: TAMO10.

Kartu kurkime aplinką, kurioje kūrybiškumas klesti!

Specialus projektas VšĮ „Versli Lietuva“ – „Internete karantino nėra“.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai