Patyčios mokykloje. Iš ko galima spręsti, kad vaikas tai patiria?

patycios

Patyčių tema jau kuris laikas sulaukia daug dėmesio: ja drąsiai kalbama, šviečiama, skleidžiama daug naudingos informacijos. Tai labai svarbu, nes patyčios itin didelis kirtis vienai pažeidžiamiausių visuomenės grupių – vaikams. Tad tėveliams labai svarbu žinoti, kaip suprasti, kad vaikas patiria patyčias mokykloje.

Pakitęs vaiko elgesys

Jei iki tol buvęs linksmas, komunikabilus, drąsus vaikas staiga tampa irzlus, liūdnas, apatiškas, užsisklendęs savyje, verta sunerimti. Vaiko patiriamos patyčios mokykloje stipriai atsiliepia jo elgesiui, būsenai.

Nenoras eiti į mokyklą

Kartais vaikai nenori eiti į mokyklą dėl laukiančių kontrolinių ar kitų atsiskaitymo darbų, kartais tiesiog tingi. Bet jei vaikas staiga prarado norą eiti į mokyklą ir Jūs neįžvelgiate jokios konkrečios priežasties, taip gali būti todėl, kad mokykloje vaikas patiria patyčias, jaučiasi pažeidžiamas bei nesaugus.

Elgesys grįžus namo

Patyčias mokykloje patiriantys vaikai grįžę namo būna sunerimę, irzlūs, liūdni arba, atvirkščiai, neįprastai emocionalūs. Tiek vienas, tiek kitas elgesys skatina pažvelgti giliau, stebėti vaiką, kalbėtis ir išsiaiškinti tokio elgesio priežastis.

Akivaizdūs signalai

Prie tokių galime priskirti suplėšytus vaiko drabužius, apgadintus daiktus, įdrėskimus, sumušimus ant vaiko kūno. Pastarieji praneša apie fizinį smurtą prieš vaiką, todėl reikia sparčiai į tai reaguoti.

Prarandami pinigai

Duodate vaikui pinigų pietums, bet jis iš mokyklos grįžtas be pinigų ir alkanas? Pakalbėkite su vaiku, viena iš galimų priežasčių – iš vaiko atimami pinigai.

Kelias į mokyklą

Jei vaikas visą laiką į mokyklą ėjęs vienu keliu staiga jį pakeitė, pakalbėkite su atžala, aiškinkitės tokio pokyčio priežastis. Vaikai ne visada patyčias, vienos ar kitos rūšies smurtą patiria mokykloje – nemaža dalis patyčių įvyksta pakeliui į mokyklą. Todėl jei vaikas staiga į mokyklą pradėjo eiti kitu keliu, viena iš galimų priežasčių yra patyčios.

Vieni vaikai su tėvais kalbasi apie viską, o kiti yra uždaro būdo, tad daug ką linkę nutylėti net nuo artimiausių. Neretai tai lemti gali ir glaudesnių santykių šeimoje stoka, tėvų užimtumas, vaiko baimės ar kt. Tad tėvai turi būti budrūs, stebėti vaiko elgesį, o pastebėjus ženklus, signalizuojančius apie galimą patyčių problemą, operatyviai į tai reaguoti ir apsaugoti savo atžalą.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai